Wyciągarka elektryczna – do czego służy?

Co musi znaleźć się w każdym warsztacie? Oprócz wszelkiego rodzaju narzędzi ręcznych, kluczy, kompresorów, spawarki, czy samego umeblowania w każdym szanującym się zakładzie powinna znaleźć się również sprzęt, bez którego ani rusz, czyli wyciągarka. Czym ona jest i do czego służy? Zapraszam do lektury.

Rodzaje wyciągarek — jaką wybrać?

Wyciągarki można podzielić na:

To właśnie te ostatnie wzbudzają coraz to większe zainteresowanie wśród klientów. Z czego to wynika? Wyciągarki elektryczne przede wszystkim charakteryzują się wysoką wydajnością i szybkością pracy, co jest niezwykle przydatne szczególnie w większych warsztatach. Praca z wyciągarką elektryczną dzięki specjalnym systemom zabezpieczającym jest również bardzo bezpieczna, a jej awaryjność ograniczona do minimum. Co więcej, wyciągarki elektryczne są przystosowane do pracy w trudnych warunkach, dzięki czemu będzie można z nich skorzystać praktycznie wszędzie.

Zastosowanie wyciągarek elektrycznych

Zastanawiasz się, po co właściwie jest Ci potrzebna wyciągarka elektryczna? Wbrew pozorom może mieć ona naprawdę szeroką funkcjonalność, a jej stosowanie jest niezbędne do prowadzenia każdego warsztatu. Do głównych zadań należących do wyciągarek zalicza się:

  • przenoszenie ciężkich towarów,
  • podnoszenie i opuszczanie ładunków dużych rozmiarów,
  • wyciąganie pojazdów, które ugrzęzły w błocie, czy piachu,
  • wciąganie samochodów pod stromy podjazd.

Jak widać, wyciągarka elektryczna może być naprawdę uniwersalnym sprzętem, który przyda się podczas wielu czynności, a szczególnie przy pracy z dużymi ciężarami. Dzięki wydajnej pracy silnika wyciągarki takie mogą poradzić sobie praktycznie ze wszystkim, co sprawia, że jest to po prostu niezbędne wyposażenie warsztatu.

Jaka wyciągarka elektryczna najlepsza?

Decydując się na zakup wyciągarki elektrycznej, musisz rozważyć ich dwa główne rodzaje. Pierwszym z nich jest wyciągarka linowa, która jest w stanie przenosić towary o maksymalnej wadze sięgającej 4 tony. Ten typ wyciągarki świetnie sprawdzi się również przy transporcie ładunków na większe odległości, dochodzące do 100 metrów.

Drugim rodzajem są wyciągarki elektryczne łańcuchowe, które przede wszystkim cechuje ogromna wytrzymałość. W zależności od konkretnego modelu najlepsze wyciągarki łańcuchowe potrafią udźwignąć towar o wadze zbliżonej do 10 ton. Idealnie sprawdzą się one zatem przy znacznie cięższych ładunkach.

Podczas wyboru wyciągarki zwróć również uwagę na takie aspekty, jak:

  1. Moc silnika — większa moc pozwoli na bardziej efektywną pracę,
  2. Uciąg wyciągarki — dostosuj go w zależności od potrzeb i ciężaru ładunków, które planujesz przenosić,
  3. Długość i jakość wykonania linki – linka powinna być niezwykle wytrzymała, a jej zakres podnoszenia odpowiednio długi,
  4. Szybkość podnoszenia – parametr ten może okazać się kluczowy w przypadku profesjonalnych warsztatów, gdzie istotnym czynnikiem jest czas pracy,
  5. Zabezpieczenia – najlepiej, aby wyciągarki posiadały specjalne certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo korzystania z nich i skuteczne blokady chroniące przed ewentualnymi wypadkami. Pamiętaj, że bezpieczeństwo podczas pracy jest najważniejsze, a konsekwencje związane z jego brakiem są naprawdę dotkliwe.

W wielu przypadkach o wyborze wyciągarki z pewnością będzie decydowała również cena. W zależności od jakości wykonania i wydajności danego modelu może ona się wahać w granicach od 500 do kilku tysięcy złotych. Ważne jest jednak, aby nie kierować się ceną samą w sobie, a poszczególnymi parametrami. W tym przypadku istotny jest stosunek jakości do ceny, który w porównaniu do konkurencji powinien być jak najlepszy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij