Niezbędne elementy bezpieczeństwa a remont domu – co powinieneś mieć w wyposażeniu?

Kiedy remontujemy dom, zadbać musimy nie tylko o niezbędne materiały budowlane i narzędzia, ale też o to, żeby wszelkie prace przebiegały możliwie najbezpieczniej. Zapewnia to między innymi odpowiedni dobór odzieży ochronnej, w tym rękawic.

Odpowiednie rękawice robocze powinny być nie tylko wygodne i praktyczne, ale też osłaniać nasze dłonie przed szkodliwymi substancjami, elektrycznością, niebezpiecznymi dla zdrowia temperaturami oraz wszelkimi innymi zagrożeniami, z jakimi zetknąć się możemy podczas remontu domu. Pracujemy wszak głównie dłońmi, toteż właśnie one są najbardziej narażone na uszczerbek, a od naszej dbałości o ich kondycję zależy jakość wykonanej pracy. Dlatego tak istotny jest trafny wybór roboczych rękawic.

Skóra – wytrzymałość, komfort, bezpieczeństwo

Kompletując odzież roboczą przed remontem domu, warto wybrać rękawice skórzane. Najlepszym wyborem będą oczywiście te, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki niej bowiem dobrze sprawdzają się podczas pracy. Wysoka jakość takich rękawic stanowi gwarancję bezpieczeństwa i ochrony rąk. 

Z dobrych rękawic skórzanych korzystać możemy przez dowolnie długi czas – warunkiem jest ich odpowiednia konserwacja. Solidny materiał oraz estetyczny wygląd to inne ważne cechy tych produktów. Różne typy rękawic roboczych przystosowane są do prac spawalniczych, monterskich, budowlanych, mechanicznych czy też ogrodniczych. Posiadają wysokie parametry izolacji termicznej. Dostępne są modele ocieplane. Oferowane rozmiary to: S, M, L. Osobom pracującym przy obróbce materiałów budowlanych polecić można rękawice z cielęcej skóry licowej, które są bardzo wysokiej jakości i gwarantują znakomitą ochronę dłoni.

Od solidności wykonania rękawic roboczych zależy nie tylko wygoda pracowników, ale przede wszystkim bezpieczeństwo w miejscu pracy. Nim więc rozpoczniemy remont domu, upewnijmy się, że mamy na wyposażeniu porządne rękawice, spełniające normy BHP.

mezczyzna-zakladajacy-skorzane-rekawice.jpg

Bezpieczne dłonie w rękawicach antyprzecięciowych

Podczas remontu domu możemy mieć styczność z ostrymi przedmiotami (np. narzędziami), materiałami i maszynami wymagającymi specjalistycznej ochrony dłoni. W takich sytuacjach koniecznie powinniśmy nałożyć rękawice antyprzecięciowe – są one podstawowym środkiem ochrony osobistej w niebezpiecznych dla naszych dłoni warunkach pracy. Sprawdzają się doskonale w wielu branżach, w tym budowlanej i remontowej.

Ich głównym zadaniem jest ochrona naszych dłoni przed skaleczeniem i przecięciami podczas kontaktu z takimi materiałami, jak ostra blacha czy szkło. Rękawice antyprzecięciowe mogą być wykonane z tkaniny z dodatkami tworzyw sztucznych, jak również ze skóry oraz dzianin powlekanych sztucznymi tworzywami. Do ich wytwarzania często służy też przędza technologiczna i elastyczny materiał typu lateks lub nitryl.

mezczyzna-ubierajacy-bezpieczne-rekawice-skorzane.jpg

Jak dobrać rękawice antyprzecięciowe? Przede wszystkim należy zdiagnozować, na kontakt z jakimi niebezpiecznymi czynnikami i szkodliwymi substancjami narażeni będziemy w miejscu pracy, czyli w naszym wypadku podczas remontu. Niezależnie od konkretnego typu, rękawice zawsze muszą być wygodne, zapewniać odpowiednią przepuszczalność powietrza, jak również cechować się trwałością. Często nosimy je przez kilka godzin dziennie, co ma duże znaczenie dla efektywności naszej pracy, dlatego nie możemy lekceważyć takich kwestii jak wygoda. Rękawice powinny również spełniać normy BHP. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij