Jak zaaranżować ogródek piwny?

Prowadzenie gastronomicznej działalności z koncesją na alkohol umożliwia wystawienie przed lokalem ogródka piwnego. Oczywiście możliwe jest to w sytuacji bycia właścicielem lub dzierżawcą pasa gruntu na którym ma on stanąć. Nawet chodnik przed lokalem może posłużyć na takie miejsce, pod warunkiem uzyskania zgody od właściciela terenu, czyli najczęściej Urzędu Miasta lub Gminy. Kiedy formalności ma się już za sobą, warto zastanowić się, w jaki sposób zaaranżować ogródek piwny? Czy zastosować klasyczne meble ogrodowe czy może ławki piwne?

Ochrona przed słońcem ma znaczenie

Przy aranżacji ogródka piwnego, który jest częścią lokalu konieczne jest zapewnienie gościom ochrony przed słońcem, a także deszczem. Dlatego nieodzowne będą parasole wykonane z wysokiej jakości trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Tutaj można wybierać różne rodzaje parasoli, w zależności od wybranej aranżacji. Ich kolor można dobrać do tego dominującego we wnętrzu lokalu. Parasole to nie jedyna opcja w ogródku piwnym. Jeśli znajduje się on tuż przy wejściu bądź na niezadaszonym tarasie z tyły lokalu, to można postawić na markizy, które mogą posiadać praktyczny i szybki elektryczny sposób zwijania i rozwijania. Mogą być chowane w kasecie i w ten sposób chronione przed deszczem, a jednocześnie chowane w sytuacji, gdy ogródek piwny nie działa przez większą część roku, a jedynie w sezonie letnim. Markizy podobnie jak parasole mogą być bardzo różnorodne pod względem aranżacyjnym.

Wybór odpowiedniego wyposażenia ogródka piwnego

Ochrona przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi to jedno, ale najistotniejszy jest wybór wyposażenia do ogródka piwnego, a więc mebli ogrodowych. Można postawić na modele wykonane z technorattanu, który jest niezwykle odporny na uszkodzenia i odkształcenia, a także działanie wilgoci. Niemniej jednak takie meble, zwłaszcza jeśli poza fotelami zdecydujemy się również na sofy, zajmują sporo miejsca. Jeśli zależy nam na pomieszczeniu jak największej liczby osób, a także dysponujemy odpowiednią przestrzenią doskonałym wyborem będą ławki piwne. To meble składane, które można dzięki temu przechowywać nawet w niezbyt dużym magazynie bez zajmowania przez nie dużej przestrzeni użytkowej. Ławka piwna zachwyca swoją prostotą i wpisuje się w industrialny klimat prawdziwego browaru. Wybranie modelu z blatem wykonanym z drzewa sosnowego gwarantuje trwałość. Z kolei unikalność drewnianej ławce piwnej nadają widoczne sęki. Długi stół i połączone z nim dwie ławki gwarantują wygodne spędzanie czasu w ogródku piwnym. Na uwagę zasługuje również zastosowanie stalowego stelażu. Ławki piwne dzięki temu są niezwykle trwałe i trudne do przewrócenia, co ma znaczenie na wolnym powietrzu, w sytuacji gdy ma się do czynienia z gwałtownym i porywistym wiatrem. Z pewnością lekkie meble z aluminium nie zdały by tutaj tak dobrze egzaminu.

Oświetlenie, które buduje nastrój

Składane ławki piwne i zadaszenie to nie wszystko, gdyż trzeba zadbać o odpowiedni nastrój. W zbudowaniu klimatu tawerny położonej nad Adriatykiem pomoże zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Sprawdzą się zarówno duże latarenki z oświetleniem gazowym, jak i ledowym. Różnorodność kształtów i modeli pozwala dopasować je do wybranego stylu. Z drewnianą ławką piwną najlepiej skomponują się te wykonane z drewna bądź metalu w czarnym kolorze. Zaadaptowanie oświetlenia pozwala stworzyć klientom okazję do dłuższego korzystania z ogródka w przyjemnej atmosferze.

Dekoracje, które dodają uroku i zachęcają klientów

Poza oświetleniem warto postawić na dodatki. W przypadku mebli ogrodowych rattanowych i blatów ze szkła hartowanego można postawić na świeczki – klasyczne lub ledowe. Z kolei do ławek piwnych lepiej pasować będą duże dekoracyjne popielnice. W ogródku piwnym nie może zabraknąć również kwiatów. Najlepiej jeśli rozmieszczone są dookoła w donicach. W przypadku drewnianych mebli ogrodowych można dobrać kwietniki w takim samym stylu, np. wykonane z drewna dębowego. Na tej samej zasadzie warto dobierać kwietniki do ogródków z aluminiowymi czy rattanowymi meblami ogrodowymi.

Aranżacja ogródka piwnego nie jest trudna, jeśli ma się spójną wizję z wnętrzem lokalu. Najistotniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie mebli ogrodowych, aby przestrzeń była jak najlepiej zagospodarowana. Nie bez znaczenia jest również łatwość ich przechowywania poza sezonem, dlatego warto wybierać ławki piwne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij