Jak pozbyć się mrówek faraona z domu Czy metody naturalne mogą być skuteczne

Jak pozbyć się mrówek faraona z domu Czy metody naturalne mogą być skuteczne

Mrówki faraona to jedne z najbardziej popularnych szkodników, jakie mogą pojawić się w naszym domu. Pojawiają się tam, gdzie mają stałe źródło pożywienia. Pożywką dla niech są okruszki, wysypana mąka, czy nawet koci pokarm. Kiedy już zagnieżdżą się w domu bardzo trudno jest się ich pozbyć.

Skąd wzięły się mrówki faraona?

Swoją nazwę mrówki faraona zawdzięczają pośrednio swojemu pochodzeniu. Choć naukowcy skłaniają się ku temu, że pochodzą z Indii, to wraz z migracją i podróżami ludzi znalazły się w Afryce Zachodniej, a wraz z francuskimi kolonizatorami również w Europie. Można więc powiedzieć, że podróże są przyczyną ich pojawiania się i zakładania kolejnych kolonii. Można je przywieźć nawet w bagażu, a szybkie rozmnażanie prowadzi do bardzo gwałtownego rozrośnięcia się populacji do kilku tysięcy robotnic, pracujących na kilkaset królowych. To właśnie struktura klasowa tych mrówek sprawia, że są trudne do zwalczenia i trzeba od razu uderzać w całą kolonię.

Jakie naturalne metody można stosować w walce z mrówkami faraona?

Jak w przypadku wszystkich szkodników niezwykle ważne jest zachowywanie czystości. Częste wynoszenie śmieci to podstawa, podobnie jak sprzątanie kuchni. Pozostawione resztki jedzenia czy nawet okruszki, a także ogrzewane pomieszczenia są powodem, że mrówki faraona ani myślą o opuszczeniu domu, który uczyniły własnym. Są również substancje zapachowe, których mrówki nie znoszą. Należą do nich mięta i olejki miętowe, a także cynamon, czy obecny w każdym domu ocet. Niemniej jednak metody naturalne odstraszania mrówek są skuteczne raczej na inne ich gatunki. Mrówki faraona ze względu na to, że są ciepłolubne być może nie przeniosą się w inne miejsce, mimo poczynionych starań.

Kiedy skorzystać z profesjonalnej dezynsekcji?

Jeśli mrówki zaczynają być widoczne w naszym domu i chodzą swoimi feromonowymi korytarzami oznacza to, że ich populacja może już liczyć nawet kilka tysięcy. Te korytarze zapachowe pozostawiane przez robotnice można wykorzystać do zwalczenia całej populacji. Nie wystarczą jednak zwykle środki biobójcze zakupione w sklepie, gdyż konieczna jest wiedza na temat życia mrówek, aby móc skutecznie je wytępić. Najlepiej więc skorzystać z pomocy fachowców z firmy Stander, którzy pokonali już nie jedną a setki koloni mrówek, a także innych owadzich szkodników. Używa ona jednej z kilku metod. Oprysk stosowany jest raczej na zewnątrz i tylko w sytuacji, gdy nie uprawia się tam żadnych owoców czy warzyw. Stosowanie chemicznych środków w domu wymaga okresu kwarantanny i nie przebywania przez pewien czas w domu na stałe. Z kolei środki w proszku nie są polecane do domu, gdyż wnikają w tkaniny, a poza tym mogą być zjedzone przez czworonożnych pupili. Zatem najlepszą metodą, jaką stosuje i poleca firma Stander jest żelowanie. Które wykonywane jest właśnie w miejscach stałych wędrówek kolonii po pożywienie. Mrówka, która uwielbia słodkie smaki kusi się na żelową konsystencję, którą zabiera ze sobą do królowej i koleżanek robotnic. W ten sposób za pomocą żelowego środka zostaje wytępiona cała kolonia trudnych do pokonania mrówek faraona. Co ważne środek jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych, dlatego nie trzeba wyprowadzać się na czas dezynsekcji.

Tylko najlepsze preparaty, w postaci żeli o przedłużonym uwalnianiu, które nie są dostępne w ogólnym obiegu pomogą zwalczyć plagę mrówek faraona. Dzięki temu problem niechcianych lokatorów szczelin, boazerii, czy listw przypodłogowych zostaje rozwiązany przynajmniej na rok, gdyż tyle średnio działają takie profesjonalne środki biobójcze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij