Okna w stylu loftowym – czy znajdą zastosowanie w domach?

Styl loftowy, czyli inaczej miejski, coraz śmielej przenika do naszego budownictwa. Pozostaje pytanie, czy owa aranżacja znajdzie szersze zastosowanie w domach, czy tylko jest typową nowością, która za kilka lat nie będzie już nikomu znana?

Okna w stylu loftowym, czyli?

Okna w stylu loftu to dość ciekawa (i w pewnym stopniu ekstrawagancka), metoda na zaaranżowanie wnętrza. Charakteryzują się one szeregiem cech o których mowa poniżej:

1. Duża powierzchnia – okna typu loft charakteryzują się bardzo dużą powierzchnią. Wpada przez nie bardzo dużo światła a co za tym idzie – sprawdzają się wyłącznie w dużych pomieszczeniach.

2. Specyficzną cechą tego typu okien jest ich podział na niewielkie części. Są one poprzedzielane przez mnóstwo ram, które w dalszej perspektywie tworzą coś na wzór siatki. Przypomina to nieco styl aranżacyjny, znany z czasów tak zwanej rewolucji przemysłowej XIX i XX wieku.

Okno typu loft – czy warto?

Wybór odpowiednich okien do naszego domu czy też mieszkania zawsze wiązał się ze sporymi trudnościami. Koszty, trwałość i wreszcie odporność na działanie czynników zewnętrznych sprawiły, że na „placu boju”, pozostały zaledwie dwa rodzaje okien – plastikowe i drewniane. Tymczasem budowa i aranżacje pomieszczeń coraz częściej zachęcają do tego, by coś w tym układzie zmienić.

Energooszczędność

Każdy, kto choć raz zastanowił się nad oszczędnością energii w swoim domu, wie doskonale, że jednym z elementów aranżacyjnych przez które ucieka najwięcej ciepła jest właśnie okno. Mówiąc o oknie, mówimy raczej o znajdującej się w nim szybkie. Pomimo, że najczęściej jest ona przedzielona warstwą próżni, to i tak traci ona najwięcej ciepła.

W przypadku okien typu loft, strata ta jest jeszcze większa. Jest to związane z ogromną powierzchnią szyb, przez które ucieka duża ilość ciepła. Jeśli więc zależy Ci na oszczędzaniu energii, okna tego typu raczej nie przypadną Ci do gustu.

Oświetlenie

Pod względem oświetlenia, okna loft doskonale spełniają swoje zadanie. Dzięki nim we wnętrzu Twojego pomieszczenia cały czas jest jasno, przez co skracasz czas, w którym używasz sztucznych źródeł światła.

Skuteczniejsze oświetlenie to również bardziej przyjazne wnętrze i oczywiście – lepsze samopoczucie.

Duża powierzchnia – dużo ciepła

Duża powierzchnia okien w stylu loft sprawia, że każdego lata będziemy czuć się w takim domu jak w prawdziwej saunie.

Dlaczego? Ponieważ tak duża szyba zadziała jak bardzo skuteczny efekt cieplarniany, z tym że na mniejszą skalę. Dlatego latem przebywanie w takim silnie nasłonecznionym miejscu, będzie dla nas nie lada wyzwaniem.

Design

Od strony designerskiej, okna w stylu loft są bardzo trafnym pomysłem. Styl miejski to coś, co w dzisiejszych czasach jest czymś bardzo rzadko spotykanym w budownictwie.

Budowa i aranżacje dzisiejszych pomieszczeń wskazują raczej na standardowe rozwiązania – czyli okna plastikowe, bądź też drewniane.

Gdzie warto zamontować okna loft?

Mimo swego niecodziennego wyglądu, okna loft można dopasować do dzisiejszej aranżacji nowoczesnych wnętrz.

1. Okna te bardzo silnie naświetlają wnętrza. Duża ilość światła jest nierozerwalnym elementem nowoczesnego stylu aranżacji pomieszczeń. W połączeniu z białymi ścianami, okna te będą wyglądać bardzo dobrze.

2. Okna typu loft doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na minimalizmie. Jest on niejako „wymuszony” przez dużą powierzchnię okien i doskonale łączy się na przykład ze stylem skandynawskim.

Czy warto zdecydować się na takie okna? Z pewnością tak, nawet pomimo niewielu mankamentów technicznych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij