Wejście w dobrym stylu – dlaczego warto wybrać drzwi z PVC

Wejście w dobrym stylu – dlaczego warto wybrać drzwi z PVC?

Drzwi wejściowe nie pełnią jedynie funkcji estetycznej. Mają również chronić mienie, odgradzać od hałasów, zabezpieczać przed wizytą nieproszonych gości i zatrzymywać ciepło we wnętrzu budynku. To, na jakie się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Wybierać możesz spośród stolarki drewnianej, aluminiowej, metalowej i PVC, które różnią się między sobą jakością i właściwościami użytkowymi. I właśnie z uwagi na nie rekomendujemy drzwi z PVC. Jakie są ich zalety i dlaczego warto je wybrać do swojego domu?

Czym jest PVC?

 

PVC to syntetyczny materiał uzyskiwany w procesie polimeryzacji chlorku winylu. Wykorzystywany do produkcji tworzyw sztucznych. Termoplastyczny, niewrażliwy na działanie rozpuszczalników i niekorzystnych warunków atmosferycznych, o doskonałej wytrzymałości mechanicznej. Szeroko stosowany w przemyśle wytwórczym, zwłaszcza w stolarce okiennej i drzwiowej.

 

Dlaczego drzwi wejściowe z PVC co dobry wybór?

 

Energooszczędne – dzięki komorowej budowie profili i specjalnemu wypełnieniu drzwi charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Straty energii cieplnej ograniczają także aluminiowy próg (likwiduje zjawisko mostka termicznego) oraz specjalne ramki dystansowe w pakietach szybowych (dotyczy drzwi z przeszkleniami). Dzięki temu zużycie paliwa potrzebnego do ogrzania domu jest mniejsza, a rachunki niższe.

 

Szczelne – uszczelnienia na całym obwodzie drzwi wejściowych skutecznie chronią przed przedostawaniem się wody do środka budynku przy ulewnych deszczach.

 

Sztywne i wytrzymałe – w kluczowych miejscach wzmocnione stalowymi kształtownikami, więc ich konstrukcja jest stabilna i sztywna. Nie uginają się pod wpływem silnych podmuchów wiatru, a zasuwnice dociskające skrzydło do ramy uniemożliwiają jego wygięcie.

 

Bezpieczne – wyposażone w najlepszej jakości okucia, także zasuwnice automatycznie ryglujące drzwi, które minimalizują prawdopodobieństwo ich sforsowania podczas próby włamania.

 

Odporne – drzwi z PVC nie korodują i bardzo dobrze znoszą działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nie gniją pod wpływem wilgoci, nie pękają i nie rozsychają się wskutek ciągłej ekspozycji na słońce. Palą się tylko przy bezpośrednim kontakcie z ogniem – w przypadku usunięcia źródła pożaru, natychmiast przestają płonąć. Przez cały czas zachowują nienaganny wygląd i intensywną kolorystykę.

 

Wygodne w użytkowaniu – płynna praca zawiasów przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Co więcej, są one nierdzewne i mają bolce łożyskowe o niskiej podatności na ścieranie, co gwarantuje długoletnią funkcjonalność drzwi.

 

Łatwe w pielęgnacji – za sprawą gładkiej powierzchni materiału mycie i konserwacja przebiegają bez większych problemów. Do drzwi nie przywiera brud, zatem dłużej pozostają czyste.

 

Drzwi wejściowe z PVC to produkty o doskonałych parametrach technicznych. Łączą w sobie minimalistyczny design i najlepsze technologie, którym zawdzięczają trwałość oraz niską podatność na uszkodzenia.

Dlaczego drzwi wejściowe z PVC co dobry wybór

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij