Okna przyszłości

Trzeba przyznać, że dzisiejsze rozwiązania związane z oknami, są w pewien sposób rewolucyjne. Jak się okazuje, okienna szyba może służyć w zupełnie innych celach niż kilkanaście lat temu. W obecnych czasach brytyjska firma chce na nowo zdefiniować wygląd okien, a przede wszystkim nadać temu wszystkiemu zupełnie nowego znaczenia. To właśnie w Anglii powstaje pierwsze w pełni inteligentne i interaktywne okno, które oprócz tradycyjnych funkcji użytkowych, umożliwia oglądanie filmów czy przeglądanie stron internetowych.

Trzeba przyznać, że jest to swoista rewolucja, ponieważ nikt wcześniej nie zdecydował się na taki śmiały bardzo interesujący i nowatorski krok, który może w przyszłości wpłynąć na cały rynek okien. Z pozoru całość wygląda jak zwykłe okno, ale wystarczy dotknąć szyby, aby zauważyć mały panel sterujący pozwalający nam uruchomienie różnych aplikacji, które pozwalają nam sprawdzić pogodę.

Ciekawy pomysł

Okno pełni w ten sposób funkcję podobną do tableta i jest to naprawdę bardzo nowatorski pomysł. W przypadku silnego słońca nie trzeba stosować tradycyjnych żaluzji, ponieważ wystarczy włączyć program, aby automatycznie pojawiły się wirtualne żaluzje.W ten sposób nowatorski wygląd okna pozwala nam nie tylko zwiększyć komfort przebywania w mieszkaniu, ale jednocześnie zachowujemy sporo wolnej przestrzeni, która wcześniej była przeznaczona na dodatki do okna. Warto podkreślić, że okno pełni teraz o wiele ważniejszą funkcję, ponieważ możemy na naszej szybie oglądać filmy oraz wiele innych ciekawych rzeczy co sprawia, że rewolucja staje się faktem dokonanym.

Nowoczesność w pięknym wydaniu

Warto zauważyć, że Smart Window to nic innego jak energooszczędne okno, które doskonale wpasowuje się do domów pasywnych, gdzie oszczędność ciepła jest kluczowym czynnikiem. Oczywiście oprócz tego w zespolonej szybie, umieszczono matryce LCD, projekt szyby jest tak wykonany, że pozwala ochronić wyświetlacz przed wpływem czynników pogodowych, co jest naprawdę skomplikowanym projektem.Oczywiście wszystko pracuje za pomocą energooszczędnego procesora, który pracuje w architekturze ARM, dzięki czemu użytkownik okna dostaje możliwość skorzystania z interfejsu do komunikacji bezprzewodowej, co daje możliwość skorzystania z WiF-i.

Za wcześnie na rewolucje

Jak sami widzimy, projekt tego okna przyszłości wygląda znakomicie i wiele osób chciałoby już dzisiaj zakupić podobny produkt. Niestety na razie jest to niemożliwe, ale już w niedalekiej przyszłości po dopracowaniu kilku elementów tego typu nowoczesna okna, znajdą się na rynku i z pewnością będą w stanie wiele zmienić. Na razie to tylko technologiczne demo, które pokazuje nam, że okna mogą spełniać większą funkcję w naszym życiu. Świat dzisiaj idzie do przodu, a technologie napędzające zmiany cały czas wprowadzają coś nowego. Niestety większość użytkowników, miałaby wielki dylemat czy skorzystać z nowoczesnego rozwiązania, ponieważ nie wszyscy są przygotowani dzisiaj na tak drastyczne zmiany.To właśnie rozumieją twórcy tego rewelacyjnego urządzenia, ponieważ okna te wciąż czekają na akceptację. Należy jednak spojrzeć kilka lat do przodu i zrozumieć, że inteligentne okna przestają być wytworem filmowców z Hollywood, a stają się faktem. Oczywiście, zanim nastąpi premiera w Anglii i okna staną się ogólnodostępne, może być tak, że będzie to kolejny gadżet dla geeków, a same okna staną się jedynie ciekawostką niż pełnoprawnym produktem, ale jak będzie, zobaczymy w przyszłości. Aktualnie trzeba docenić, to, w jakim kierunku zmierza świat, a okna przyszłości są na wyciągnięcie naszej ręki.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij