Meble jako wyznacznik klimatu i funkcjonalności wnętrza

Niejednokrotnie bywa tak, że o klimacie wnętrza decydują z pozoru nieistotne szczegóły. Oryginalny obraz na ścianie, mapa świata, farba tablicowa z życiowym cytatem, przyciemnione oświetlenie. Niejednokrotnie bywa tak, że klimat miejsca zapewnia sam charakter pomieszczenia. Prawie każdy marzył w którymś momencie swojego życia o atelier na poddaszu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą JAGO – meble kuchenne w Pruszkowie

Szczegóły tworzące klimat

Mieszkania zlokalizowane bezpośrednio pod dachem są same w sobie klimatyczne. Jednak szkopuł tkwi w tym, żeby były również funkcjonalne. Dlatego często zamawia się do nich pojedyncze meble na wymiar, a nawet całe kuchnie na wymiar. Wróćmy jednak do klimatu i szczegółów, które go tworzą.

Kiedy poczytamy sobie informacje na temat trików marketingowych stosowanych w sklepach to na pewno znajdą się w nich takie elementy jak: odpowiedni, nienachalny zapach, wolna muzyka, która sprawia, że czas zatrzymuje się w miejscu, a klient chce w nim pozostać, jak najdłużej, odpowiednio dobrana kolorystyka powierzchni, a także profesjonalne zaprojektowanie wystroju wnętrza w taki sposób, aby jednocześnie było designerskie oraz funkcjonalne.

A o funkcjonalności sklepów, drogerii czy jakichkolwiek innych punktów usługowych decydują odpowiednio dobrane meble. I podobnie jest w prywatnych domostwach czy mieszkaniach. Szczegóły są bardzo ważne, wpływają na tworzenie miłej atmosfery i dopełniają całość, ale ważniejsze jest samo wyposażenie wnętrza i sprzęty, które się w nim znajdują- na przykład odpowiednio dobrane meble kuchenne. To właśnie meble często są tym najbardziej istotnym wyznacznikiem klimatu i funkcjonalności wnętrza.

O czym marzy większość kobiet

Zdaje mi się, że na kobietach trochę się znam, bo jestem ich reprezentantką. Pewna jestem natomiast, że znam się na projektowaniu i wystroju wnętrz, bo tym zajmuję się zawodowo od wielu lat. I kiedy łączę sobie te dwie kategorie, a mianowicie kobiety i wnętrza, to na myśl przychodzą mi piękne, nowoczesne kuchnie. Moje przemyślenia są podparte nie tylko moimi własnymi upodobaniami, ale też rozmowami z wieloma kobietami na ten temat właśnie.

Większość przedstawicielek płci pięknej za najważniejsze miejsce w domu uznaje kuchnię i to ona jest uznawana za królestwo kobiety. Zresztą to proste stwierdzenie jest podparte ewolucyjnie. To kobieta od zawsze opiekowała się ogniskiem domowym, była odpowiedzialna za wychowywanie i karmienie potomstwa oraz wracającego z polowania partnera. A jeśli jest kuchnia to królestwo to przecież nie może być byle jakiej jakości.

Meble kuchenne dla współczesnej pani domu

Dlatego meble kuchenne powinny być nie tylko funkcjonalne (choć przede wszystkim), ale również odpowiadające gustom estetycznym królowej kuchni i współczesnym trendom. Żeby spełnić te warunki częstym wyborem w dzisiejszych czasach są kuchnie na wymiar, które idealnie można dopasować do danego wnętrza i zagospodarować odpowiednio każdą przestrzeń- często niedużej kuchni.

Do lamusa odchodzi kupowanie gotowych zestawów mebli, które ciężko w sposób korzystny umieścić w pomieszczeniu. Współcześnie kobiety łączą ze sobą wiele ról- żony, matki, pracownicy, więc zależy im również na tym, żeby uprościć sobie życie i chomikowanie w głębinach źle dobranej szafki kuchennej w poszukiwaniu mąki potrzebnej do przygotowania ciasta nie jest dla nich specjalnie atrakcyjnym wyzwaniem.

Na szczęście nowoczesne kuchnie są projektowane w ten sposób, żeby były zachowane wszelkie zasady praktyczności i użyteczności. Dlatego odnajdziemy w nich wiele elementów, dzięki którym porządkowanie, odnajdywanie i odkładanie na miejscu nie będzie męczarnią, a przyjemnością.

W mojej opinii kuchnie na wymiar są wybierane przez coraz większą liczbę małżeństw, bo to tak naprawdę inwestycja na długie lata i brak stresu z powodu kuchni, w której panuje chaos.

Piękne, nowoczesne kuchnie często są dumą kobiety i miejscem, w którym spędza się najwięcej czasu i z rodziną, i z przyjaciółmi podczas wspólnych posiłków. Dlatego- Ty, Mężczyzno- zadbaj o to, żeby Twoja Królowa miała do dyspozycji cudownie klimatyczne i jednocześnie funkcjonalne meble kuchenne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij