Od kilku ostatnich lat można zauważyć szerzący się trend na minimalistyczny wystrój wnętrz. Dotyczy to przede wszystkim salonów, ale nie tylko. Co to właściwie znaczy ‘urządzony w sposób minimalistyczny’? Przede wszystkim uporządkowany, ale też harmonijny, spójny, jasny i oczywiście – przestronny. W takim pomieszczeniu powinny się znajdować również minimalistyczne dodatki, np. piękne ramki aluminiowe, jednokolorowe poduszki bez wzorów albo z jednym delikatnym. W takim wnętrzu nie ma miejsca na zbędne rzeczy, bogato zdobione meble i przepych. Uwagę mają zwracać przedmioty, które są pozbawione wszelkich ozdób.

Aranżując wnętrze – pamiętaj o drobnych dodatkach

W momencie, kiedy aranżujesz swoje wnętrze, np. salon, zacznij od rozplanowania kolorystyki. Jeżeli chcesz, aby twoja przestrzeń była minimalistyczna – weź pod uwagę takie kolory jak: biel, szarość czy czerń. Nudę możesz przełamać ciekawymi dodatkami, np. poduszką w żywnym kolorze. Świetnie sprawdzi się również piękna ramka aluminiowa na zdjęcia. Dzięki niej wspomnienia z radośnie przeżytych chwil z najbliższymi będziesz miał w zasięgu ręki.

Ramki aluminiowe na zdjęcia

Są one tak klasycznym dodatkiem, że sprawdzą się w każdej aranżacji. Warto pamiętać również o tym, że w ramki aluminiowe możemy oprawić także ciekawe plakaty, rysunki czy fotografie wielkoformatowe. Można o nich powiedzieć, że stanowią alternatywę dla drewnianych ramek, odpowiadają też na potrzeby aktualnego wzornictwa, a to wszystko dzięki aluminiowym listwom, które wpisują się w nowoczesny klimat wnętrz. Co jest takiego niezwykłego i niecodziennego w oprawie obrazów czy zdjęć? Przede wszystkim to, że podkreślają ukryte piękno, jakie można dostrzec w każdym takim przedmiocie. Poza tym oprawione fotografie, prace naszego autorstwa z pewnością będą przyciągały uwagę wszystkich, którzy będą nas odwiedzać. Dodatkowo nadadzą naszemu wnętrzu indywidualnego charakteru.

Aluminiowe ramki – jak je zdobyć?

Nie musimy ograniczać się jedynie do tego, co mamy w sklepie. Jeżeli wymarzyliśmy sobie coś oryginalnego, wymyślnego i całkowicie naszego, i chcemy mieć to u siebie w jakimś pomieszczeniu – śmiało możemy zlecić takie wykonanie firmie, która zajmuje się takimi rzeczami. Zapewne każda z nich oferuje szeroki wybór listew, aluminiowych ram do różnych rzeczy, jakie chcielibyśmy oprawić, a także sam montaż. Coraz częściej spotyka się współczesne dzieło sztuki w połączeniu z aluminiowymi listwami.

Jakie są rodzaje aluminiowych ramek?

Jeżeli chodzi o aluminiowe ramki, możemy wyróżnić dwa najpopularniejsze rodzaje, mianowicie: ramki z plexi oraz ze szkłem. Pierwsze z wymienionych są bardzo proste w swojej formie oraz lekkie, a przy tym – eleganckie. Dzięki nim możemy wyeksponować swoje zdjęcia, jak również dyplomy czy certyfikaty. Ramki aluminiowe dostępne są w różnych rozmiarach, np. 21×30 cm do 70×100 cm. Przednia część oprawy odznacza się dużą przezroczystością, a także wytrzymałością na wszelkiego rodzaju pęknięcia. Tylna natomiast wykonana została z twardej płyty HDF. Jeśli chodzi o ramki ze szkłem, są doskonałym, ale przede wszystkim – sprawdzonym sposobem na elegancką i estetyczną oprawę plakatów, zdjęć czy dyplomów. Taki rodzaj ramki dostępny jest w rozmiarach od 15×21 cm do 30x 40 cm. Przód oprawy został wykonany ze szkła mineralnego o grubości 2 mm.

Kwestia cenowa

Jeżeli jesteśmy zainteresowani ramkami o małym formacie, np. 10×15 cm, 20×25 cm czy 28×35 musimy mieć świadomość, że koszty takich ramek nie są wysokie. Przyjmuje się, że jest to przedział cenowy od 20-50 zł. W przypadku ramek wielkoformatowych – koszt jest już znacznie wyższy, choć to wszystko jest uzależnione od firmy, jaka nam to wykonuje oraz od wymiarów.

Postaw na subtelne dekoracje

W każdym minimalistycznym wnętrzu sprawdza się zasada, że ‘mniej znaczy więcej’. W takiej sytuacji warto zatem postawić na wyrazisty akcent, detal, który podkreśli nietuzinkowość naszej przestrzeni. Pamiętaj o tym, aby wszystkie niepotrzebne przedmioty usunąć, schować. Daruj sobie portrety, martwą naturę czy pejzaż – postaw na odrobinę abstrakcji w nowoczesnym wydaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ