Ścianka działowa w formie przeszklenia. W jakich aranżacjach się sprawdzi

Ścianka działowa w formie przeszklenia. W jakich aranżacjach się sprawdzi?

Zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach wnętrz stosuje się ścianki działowe ze szkła. Takie rozwiązanie pozwala rozdzielić większe pomieszczenie, ale jednocześnie zachować charakter otwartej przestrzeni. Gdzie zatem sprawdzą się ścianki działowe ze szkła? 

Efektowne i nowoczesne biuro 

Niewątpliwe ścianki działowe ze szkła warto zastosować w nowoczesnych biurowcach. W ten sposób zachowuje się charakter całej bryły budynku, która również jest przeszklona. Warto zauważyć, że takie rozwiązanie nie powoduje dyskomfortu, a wręcz przeciwnie. Sprzyja  energooszczędności, bo do wnętrza dostaje się znacznie więcej światła dziennego, co również sprzyja skupieniu i koncentracji. Zastosowanie w przypadku takich ścianek profili stalowych sprawia, że aranżacja nie jest przytłaczająca. Dobrym wyborem mogą być profile Jansen, wykonane ze stali bądź stali szlachetnej. Takie profile mogą być ocynkowane ogniowo, co zwiększa również bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Ponadto są bardzo wąskie i eleganckie. W zależności od potrzeb i preferencji można stosować tu rozwiązania jedno-, dwu- lub trzyszybowe. W przypadku dwóch ostatnich można liczyć na doskonałą izolację nie tylko termiczną, ale również akustyczną, co niewątpliwie ma znaczenie w przypadku pracy biurowej, czy przyjmowania klientów i kontrahentów. 

Tradycyjna i nowoczesna aranżacja salonu 

Aranżacja salonu na otwartej przestrzeni jest niezwykle modna. Można o nią pokusić się zarówno decydując się na tradycyjną stylistykę kolonialną, jak i nowoczesną – hi-tech, z wykończeniem na wysoki połysk. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z dość ciemnym wykończeniem, z tego powodu ciekawym rozwiązaniem architektonicznym jest podział większej przestrzeni, np. strefy wypoczynkowej i jadalnianej na dwie części przy pomocy szklanej ścianki działowej. Warto tu skorzystać z rozwiązań proponowanych przez Koenigstahl. Profile stalowe ze szkleniem jednoszybowym mogą tu doskonale się sprawdzić, zwłaszcza, że można wybrać nawet 4-krotnie grubsze szklenie od standardowego.        

Oddzielenie garderoby i sypialni 

Miejscem gdzie warto zastosować ściankę działową ze szkła bądź drzwi szklane jest również sypialnia połączona z garderobą. W zależności od rozkładu pomieszczeń i możliwości montażu drzwi z drugiej strony można wybrać albo ścianę działową ze szkła albo drzwi szklane. Z pewnością zastosowanie ścianki działowej nie ogranicza przestrzeni. W przypadku drzwi można z kolei zastosować szkło hartowane w mlecznym zabarwieniu, jeśli zależy nam na zachowaniu intymności w obydwu pomieszczeniach. 

Niewątpliwie ścianka działowa ze szkła to nowoczesne i ciekawe rozwiązanie polecane przez wielu architektów. Warto zauważyć, że takie rozwiązanie przy zastosowaniu wysokiej jakości profili stalowych Jansen nie obciąża konstrukcji nośnej.        

          

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij