Trendy w projektowaniu łazienki – nowoczesne rozwiązania prysznicowe

Masz w planach remont lub chcesz odświeżyć wygląd swojej łazienki? Bogata oferta sklepów i producentów ułatwia to zadanie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które stanowią nie tylko atrakcyjny i estetyczny element wystroju, ale i funkcjonalne wyposażenie, które oferuje domownikom szereg udogodnień. Chcesz poznać najnowsze trendy w projektowaniu? Sprawdź, dlaczego prysznicowy odpływ liniowy przyścienny to hit ostatnich sezonów! Zachęcamy do lektury artykułu!

Deszczownice

Deszczownica to sporej wielkości głowica prysznicowa, która emituje szeroki strumień wody o równomiernym rozkładzie. Urządzenie swoją nazwę zawdzięcza efektowi, jaki wywołuje, czyli imitowaniu opadów deszczu. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim ze względu na dodatkowe funkcje, takie jak regulacja strumienia wody, termostatyczne zawory czy podświetlenie LED. Deszczownice cieszą się w ostatni czasie wielką popularnością, głównie ze względu na to, że nadają każdej łazience elegancji. Nie potrzeba drastycznych zmian, aby móc cieszyć się odrobiną luksusu i chwilą relaksu w trakcie kąpieli.

Kabiny z hydromasażem

Kabiny z hydromasażem oferują unikalne doświadczenie, łącząc kąpiel z masażem. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zrelaksować się w domowym zaciszu po ciężkim dniu w pracy. Na jakie udogodnienia możemy liczyć? Dzięki dyszom rozmieszczonym w różnych miejscach w kabinie, strumienie wody (pod wysokim ciśnieniem) kierowane są w stronę naszego ciała. Program, który obejmuje funkcje takie jak falowanie, pulsowanie, można wybierać według własnych preferencji. Masaż korzystnie wpływa na zdrowie, poprawia samopoczucie i redukuje stres. Warto dodać, że rozmiar i kształt kabiny można dopasować do przestrzeni, którą się dysponuje.

Prysznice walk-in

Prysznice walk-in wyróżnia brak tradycyjnego brodzika. Jednym z ich największych atutów jest łatwy dostęp do kabiny. To bardzo praktyczne rozwiązanie m.in. dla osób z niepełnosprawnościami, rodzin z dziećmi, a także seniorów. Dlaczego? Brak brodzika eliminuje ryzyko poślizgnięcia się na mokrych kafelkach w trakcie wychodzenia spod prysznica. Model walk-in czyni łazienkę przestronną, a dodatkowo łatwą w utrzymaniu higieny. Każdy z łatwością może również dopasować wygląd prysznica do wystroju. Uniwersalny design ułatwia projektowanie zmian, np. poprzez ciekawe zaaranżowanie przestrzeni i zrezygnowanie z drzwi do kabiny lub ścianek.

Odpływy liniowe

Nowoczesne odpływy liniowe umożliwiają skuteczne odprowadzanie wody, a ich design jest bardzo dyskretny i minimalistyczny. Konstrukcja składa się z długiego, wąskiego rowka lub szczeliny, umieszczonego wzdłuż ściany lub podłogi. W celu zapewniania jak nawiększej trwałości odpływy są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej.

Planując remont warto poznać dokładnie wszystkie korzyści, które płyną z takiej inwestycji. Największe zalety odpływów liniowych to:

  • łatwość w utrzymaniu czystości

  • równomierne i szybkie odprowadzanie wody,

  • szeroki wybór modeli i możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb,

  • minimalizowanie ryzyka tworzenia się kałuż,

  • walory estetyczne,

  • oszczędność miejsca.

Jednym z najczęściej rekomendowanych rozwiązań jest prysznicowy odpływ liniowy przyścienny. Doskonale uzupełnia się z kabiną typu walk-in, a razem tworzą funkcjonalny i uniwersalny zestaw, który sprawdzi się w każdej łazience. Dzięki temu prysznic staje się bardziej dostępny, a cała przestrzeń – przestronna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij