Jaki grzejnik wybrać do reprezentacyjnego biura?

Niezależnie, gdzie znajduje się biuro, niezwykle ważna jest jego funkcjonalność. Dlatego wybierasz mocne meble, które dodatkowo świetnie się prezentują, stawiasz na energooszczędne żarówki. Zatem, dlaczego tak niewiele uwagi poświęcasz grzejnikom? Wszak to one w dużej mierze wpływają na estetykę tego miejsca, ale również wydajność instalacji grzewczej. Dlatego wybór ma tutaj ogromne znaczenie. Zatem, jakie grzejniki pokojowe najlepiej wybrać?

Czym kierować się przy wyborze grzejnika do biura?

Na samym początku zwróć uwagę na jakość. Pod tym słowem kryje się materiał, z jakiego zostały wykonane grzejniki pokojowe. Tutaj możliwości jest naprawdę sporo. Otóż możesz zdecydować się na te wykonane z aluminium, ale również żeliwne, czy stalowe. Warto pamiętać, że np. grzejniki żeliwne są odporne na korozje, ale z kolei bardzo ciężkie, przez co niestety długo się nagrzewają. Z kolei grzejniki aluminiowe również mają swoje zalety, otóż i ten materiał jest odporny na korozję, ale z kolei wydajność tych grzejników pozostawia wiele do życzenia. Są jeszcze stalowe, które do tej pory uznawane były za najbardziej podatne na korozję. Jednak obecnie producenci stosują takie zabezpieczenia, które ten problem całkowicie niwelują. Otóż odtłuszczenie, żelazofosforanowanie, a następnie pasywacja, płukanie i gruntowanie przy wypaleniu wysokotemperaturowym całkowicie zapobiega korodowaniu.

Wydajność rzecz ważna

Otóż obecnie większość nowoczesnych grzejników pokojowych wykonana jest z ulepszonych materiałów zatem problem korozji nie istnieje. Jednak poszczególne modele różnią się w znaczącym stopniu wydajnością, a ta przekłada się na rachunki . Grzejniki żeliwne, choć dobrze utrzymują ciepło to niestety bardzo długo się nagrzewają, co powoduje straty ciepła. Ponadto, aby ogrzać dużą przestrzeń niestety potrzebny jest duży grzejnik. Można zdecydować się na grzejniki żeberkowe, czyli te wykonane z aluminium. One z kolei bardzo szybko się nagrzewają, jak również szybko tracą ciepło, co jest problematyczne w przypadku ogrzewania węglem, bądź korzystania z pieców kondensacyjnych. Dobrym wyborem są modele aluminiowe. Taki grzejnik pokojowy szybko się nagrzewa, świetnie utrzymuje ciepło i już niewielki rozmiar pozwala ogrzać duże pomieszczenie. Wydaje się, że to najlepszy wybór. Jednak pod uwagę należy także wziąć rodzaj podłączenia. Otóż, jeżeli interesują Cię najbardziej wydajne grzejniki pokojowe to musisz wiedzieć, że współpracują one z nowszym typem podłączeń, ale nic straconego, wszak zawsze można je przerobić.

Estetyka w biurze jest istotna

Grzejnik pokojowy powinien być także estetyczny, wszak prezencja biura wpływa również na sposób postrzegania zatem i szeroko rozumiany prestiż. Choć grzejnik wydaje się niepozorny, to jego estetyka ma największe znaczenie. Cóż, grzejniki żeliwne są masywne i z nowoczesnością nie mają nic wspólnego. Owszem sprawdzą się w industrialnym wnętrzu, ale gabinetu w tym stylu nie polecamy urządzać. Modele żeberkowe też prezentują się tak sobie, a ponadto problemem jest utrzymanie ich w czystości, gdyż kurz dostaje się w każdy zakamarek, co oczywiście bywa problematyczne, szczególnie dla osób cierpiących na alergię, czy astmę. Najbardziej estetyczne i jednocześnie pasujące do każdego stylu są grzejniki płytowe. Sprawdzą się w połączeniu z wykończeniem ścian w kamieniu, jak i drewnie. Zatem są najlepszym wyborem do gabinetu w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

A może grzejnik pokojowy jak obraz?

Dostępne są jeszcze grzejniki dekoracyjne np. przypominające obraz. Są one niewątpliwie unikalne. Jednak nie uniwersalne. Otóż jeżeli zmienisz styl aranżacji biura to owy grzejnik może po prostu nie pasować. Również efektywność nie jest najlepsza i trzeba dokładnie sprawdzać parametry techniczne. Wadą jest również wysoka cena. Ale jeżeli zależy ci tylko na unikalności, zapominając o efektywności, to oczywiście, że możesz zdecydować się na taki model.

Grzejnik pokojowy do biura powinien być niezawodny, ale i estetyczny. Porównaliśmy dla was różne rodzaje grzejników biorąc pod uwagę zarówno estetykę, jak i wydajność i cenę i doszliśmy to jednego wniosku: najlepszym wyborem jest grzejnik płytowy. Zatem my go wybieramy!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij