Jaki fotel biurowy dla osoby dorosłej, jaki dla dziecka

Jaki fotel biurowy dla osoby dorosłej, jaki dla dziecka?

Fotele biurowe to obowiązkowy element wyposażenia biur, ale i pokojów dziecięcych. Służą one do wielogodzinnej pracy, nauki, gry na komputerze. Nie wszystkie krzesła biurowe sprawdzają się podczas wielogodzinnego korzystania. Jak więc wybrać fotel biurowy dla dorosłego użytkownika, a jak dla dziecka?

Fotele ergonomiczne dla dorosłych

Zwykłe krzesło biurowe nie zawsze może być wystarczające, szczególnie kiedy w grę wchodzi wielogodzinna praca za biurkiem. Korzystanie z foteli biurowych, które nie są przystosowane do dłuższego użytkowania, może powodować dyskomfort, ból pleców, kręgosłupa. W takim przypadku lepiej pomyśleć o modelu, który będzie specjalnie zaprojektowany dla pracowników biurowych. Takie właśnie są fotele ergonomiczne. Czym one się wyróżniają? Mają wyprofilowane oparcia, zaokrąglone siedziska, we właściwy sposób podpierają plecy, dostępna jest regulacja najważniejszych elementów, można dopasować je do potrzeb konkretnego użytkownika. Ergonomiczny fotel biurowy możesz kupić online, m.in. na mildis.pl, gdzie dostępne są różne warianty krzeseł przystosowanych do długotrwałej pracy biurowej.

Fotele ergonomiczne dla dzieci

Dzieci dużo czasu spędzają za biurkiem. Uczą się, korzystają z laptopa, grają w gry komputerowe. O kręgosłup pociech trzeba zadbać już od najmłodszych lat. W sprzedaży są krzesła ergonomiczne dostosowane właśnie do potrzeb dzieci. Brana pod uwagę jest nie tylko troska o ich zdrowie, ale również to, że szybko rosną. Wybór fotela ergonomicznego to inwestycja na dłużej, nie ma potrzeby kupowania nowego modelu, kiedy dziecko będzie większe. Niektóre krzesła mają możliwość dopasowania poszczególnych elementów dla użytkowników o wzroście w przedziale 110 – 160 cm, rosną więc razem z dziećmi. Fotele ergonomiczne umożliwiają zajęcie prawidłowej pozycji podczas siedzenia, to z kolei może zapobiec rozwojowi wad postawy. Możliwe jest nie tylko regulowanie wysokości siedziska i oparcia, ale również podłokietników. W niektórych modelach wbudowany jest nawet podnóżek, o który młodzi użytkownicy mogą oprzeć stopy.

Fotele biurowe dla dzieci i dorosłych – jak wybrać?

Przy wyborze foteli biurowych dla dorosłych i dla dzieci, lepiej sprawdzać, czy faktycznie są one ergonomiczne, czy podpierają plecy, czy mają regulowane elementy. Bardzo ważne jest też to, z czego zostały wykonane krzesła. Niektóre modele mają oparcia z przewiewnej siateczki, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Bardzo ważne jest też zachowanie czystości na takich krzesłach, szczególnie gdy w grę wchodzą fotele, które rosną razem z dziećmi, zatem są długo użytkowane. W niektórych modelach ergonomicznych można odpiąć np. oparcie, żeby móc lepiej je wyprać. Wybierając krzesła biurowe, nie można kierować się wyłącznie ceną. Dostępnych jest mnóstwo tanich foteli do biurka, jednak te mogą nie być odpowiednie dla kręgosłupa dzieci lub dorosłych. Lepiej więc zapłacić więcej, a korzystać z krzesła, które odciąża plecy i umożliwia zachowanie prawidłowej postawy podczas wielu godzin przed komputerem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij