Wykładziny dywanowe do biur i hoteli - rodzaje i czym powinny się charakteryzować

Wykładziny dywanowe do biur i hoteli – rodzaje i czym powinny się charakteryzować

Czy aranżacja biura ma jakieś punkty wspólne z aranżacją hotelu? Okazuje się, że tak! Wykładziny dywanowe obiektowe stosuje się w obu tych przestrzeniach i chociaż parametry produktów wybieranych do tych miejsc nieco się od siebie różnią, zawsze należy rozważyć zakup pod kątem jakości i wytrzymałości

Wykładziny dywanowe do hoteli

Hotel to specyficzna przestrzeń. Z jednej strony goście powinni czuć się w niej domowo i komfortowo. Z drugiej takie miejsce powinno charakteryzować się wysoką funkcjonalnością. Nie jest łatwo osiągnąć naraz oba te efekty. Osoby odpowiedzialne za wystrój hotelu muszą z dużą uwagą wybierać rozwiązania aranżacyjne. Wśród nich ważną rolę odgrywają wykładziny dywanowe hotelowe.

Producenci modeli przeznaczonych do obiektów oferują wiele opcji o różnorodnych parametrach. Warto pamiętać, że nie użyjemy tej samej wykładziny do całego hotelu. Przestrzeń recepcyjną warto wyposażyć w wykładziny dywanowe hotelowe o krótkim włosiu. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać ją w czystości. Co również ważne, krótkie włosie nie utrudnia przewożenia walizek. Do korytarzy dobrze jest  wybierać rozwiązania, które wytłumiają dźwięki. O takie wytłumienie hałasu powinni zatroszczyć się zwłaszcza hotele luksusowe; w przeciwnym razie goście będą skarżyć się na odgłos kroków zza drzwi. W pokojach sprawdzą się wykładziny o większej gramaturze, które rzeczywiście budzą skojarzenia z dywanem. Pozwoli to wykreować elegancką atmosferę.

Poszukując rozwiązań do hotelu, należy priorytetowo traktować odporność i design. Pierwsza kwestia jest kluczowa, jeśli nie chcemy za jakiś czas powtarzać zakupu i wymieniać wykładzin. Nawierzchnia powinna być odporna na przebarwienia i uszkodzenia mechaniczne. Parametrami, które ułatwiają zakup, są klasy użytkowe. Z ich pomocą łatwiej jest dobrać model do intensywności eksploatacji danej przestrzeni. Robiąc research wśród wykładzin obiektowych, warto zapoznać się bliżej z wykładzinami lvt, pętelkowymi i igłowanymi – wszystkie te warianty są odporne na uszkodzenia i nie sprawiają problemu w pielęgnacji. Poszczególne modele można sprawdzić m.in. na stronie sklepu BR Wykładziny.

Wykładziny dywanowe biurowe

Przez biuro nie przewija się tak dużo osób, co przez hotel, ale nadal warto wyposażyć taki obiekt w wykładzinę odporną na uszkodzenia. Dlaczego? Po pierwsze, po takiej nawierzchni regularnie przejeżdżać będą fotele obrotowe. Po drugie, zmiana wykładziny wiąże się z przenoszeniem sprzętu, ciężkich szaf z archiwami, mebli oraz z czasowym sparaliżowaniem pracy biura.

W obiektach administracyjnych bardzo często spotkamy się z wcześniej wspomnianymi wykładzinami igłowanymi i pętelkowymi. Ich zwarta struktura nie tylko jest odporna na odkształcenia ale też zapobiega przedostawaniu się brudu do głębokich warstw włókien. Takie wykładziny dywanowe do biura dostępne są w rolce i płytkach. Pierwszy sposób montażu pozwala osiągnąć całkowicie jednorodną, gładką nawierzchnię, ale wiąże się z koniecznością całkowitego opróżnienia pokoju. Z kolei wykładziny dywanowe w płytkach można montować stopniowo. Zdecydowanie łatwiej jest też tutaj rozwiązać problem, jeśli na wykładzinie pojawi się plama lub zniszczenie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij