Jak myć trudno dostępne okna i witryny sklepowe?

Mycie okien to trudny obowiązek dla wielu z nas. Częstym problemem są smugi, które pozostawia po sobie niezbyt dokładne mycie. Większym utrapieniem jest jednak umycie okien, znajdujących się w trudno dostępnych miejscach.

Jak myć okna, aby nie było smug?

Smugi na oknach to problem wielu z nas. Okna myjemy detergentami, płynem do myci naczyń i wodą bądź też gotowym płynem do mycia szyb. Sam specyfik jednak nie wystarczy; szyby trzeba myć w konkretny sposób, który zapobiega powstaniu smug. Jeśli mamy sklep lub chcemy umyć okno w biurze, jest to wyjątkowo ważne. Czystość i dobra widoczność jest istotna, dlatego mycie okien i witryn warto zlecić firmie http://yesczysto.pl. Umycie okien z pomocą zewnętrznej firmy sprawi, że będziemy czuli się dużo spokojniej, a efekty będą lepsze.

Aby umyć okna bez smug należy mieć odpowiednie akcesoria- płyn do mycia szyb, gumową wycieraczkę oraz szmatkę z mikrofibry, za pomocą której ściągniemy resztę wilgoci. Należy jednak robić to ostrożnie, ponieważ niedokładne wycieranie okna pozostawia smugi na szybie. Okna myje się często również z wykorzystaniem suchych gazet lub zwykłych szmatek – w tym przypadku należy jednak myć szyby bardzo dokładnie i z dużą uwagą.

Jak myć trudno dostępne okna i witryny?

Problem może pojawić się wtedy, gdy musimy umyć okno znajdujące się w nietypowym miejscu – na dużej wysokości bądź w rogu budynku czy jakimkolwiek innym trudno dostępnym miejscu. W tym przypadku, aby umyć szybę dokładnie, będziemy musieli nieźle się nagimnastykować.

Nie zaleca się samodzielnego mycia okien na dużych wysokościach, gdyż może to być niebezpieczne i wymaga specjalistycznego sprzętu (często rusztowania).

W miejscach trudno dostępnych warto natomiast skorzystać z opcji mycia gorącą parą pod ciśnieniem, lub wodą z myjki ciśnieniowej. Mycie okien strumieniem gorącej pary skierowanej w zabrudzoną szybę jest bardzo skuteczną metodą pozbycia się brudu oraz wszelkich drobnoustrojów i bakterii. Ważne jest, że w przypadku takiego mycia nie jest wymagane używanie detergentów.

Czy warto myć okna samemu?

O ile codzienne życie wymaga od nas mycia okien od czasu do czasu, o tyle czyszczenie witryn sklepowych czy też okien w biurze musi już być wykonywane częściej. Nie każdy z nas lubi myć okna, poza tym – jak sami wiemy – jest to operacja wymagająca sporo wysiłku i czasu. Firmę sprzątającą warto zatrudnić na pewno w przypadku konieczności częstego mycia szyby (gdy na przykład budynek stoi przy ruchliwej ulicy), oraz w przypadku, gdy do okna mamy utrudniony dostęp. Samodzielne mycie takiej powierzchni wymagałoby zakupienia specjalnego sprzętu, co może wiązać się ze sporymi kosztami. Podobnie, jeśli nasze okno znajduje się na dużej wysokości, warto zatrudnić firmę, która posiada możliwości, aby dostać się do powierzchni.

Są sytuacje, gdy warto umyć okna samemu – jeśli jednak tego nie lubisz, a widoczność jest dla Ciebie ważna, warto pomyśleć o pomocy specjalistycznej firmy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij