Jakie są najpopularniejsze nasiona egzotyczne?

Rośliny egzotyczne w Polsce uprawiane są przeważnie przez doświadczonych ogrodników bądź w celach hobbystycznych. Przyciągają one uwagę swoim niecodziennym wyglądem oraz kształtem, ponieważ z łatwością wyróżniają się na tle bardziej pospolitych gatunków. Posiadają jednak znacznie wyższe wymagania środowiskowe, co wiąże się z koniecznością poświęcenia roślinie więcej uwagi i troski.

W sklepach ogrodniczych znajdziesz ogromny wybór nasion egzotycznych, jednak pewne gatunki są wybierane zdecydowanie częściej, głównie ze względu na swój piękny, oryginalny wygląd lub łatwość w uprawie. Poniżej kilka przykładów najpopularniejszych nasion egzotycznych.

Płomień Afryki (Delonix Regia)

Jest to wyjątkowo urodziwe drzewo, które naturalnie możemy spotkać na Madagaskarze. W okresie kwitnienia, kwiaty znajdujące się pośród rozłożystej korony przybierają pomarańczowo- czerwony kolor, dzięki czemu drzewo z daleka łudząco przypomina płomień.

Ze względu na panujące warunki w Polsce, drzewko to nadaje się wyłącznie do hodowli doniczkowej bądź jako drzewko Bonsai.

Palma Królewska (Roystonea Regia)

Jedna z najpiękniejszych odmian palm, którą Kubańczycy ogłosili swoją rośliną narodową. Do prawidłowego wzrostu wymaga tropikalnego lub subtropikalnego klimatu. Jej korona składa się z 15 liści, a pień, który ma jednakowy obwód na całej długości,w odpowiednich warunkach osiąga wysokość nawet do 30 m!

W Polsce gatunek ten uprawiany jest w doniczkach, jednak są to okazy, które nie zdążyły jeszcze wytworzyć kłodziny.

Noga Słonia (Beaucarnea Recurvata)

W naturalnych warunkach możemy spotkać ją w Ameryce (głównie obszary Meksyku). Na szczycie grubego pnia, który poprzez charakterystyczny kształt służy roślinie jako zbiornik wody, wyrastają długie, trawiaste liście, skierowane w dół.

Różowy Banan (Musa Velutina)

To niezwykle dekoracyjna roślina, pochodząca z południowo-wschodniej Azji. Jest ona dość łatwa w uprawie, a szybki wzrost pozwala cieszyć się bujnym okazem, który z pewnością przyciągnie spojrzenia swoim aksamitnym oraz oryginalnym, różowym kwiatostanem.

Uprawiany w domu może wykształcić owoce o gładkiej, różowej skórce. Owoce rośliny prezentują się niezwykle interesująco, jednak nie nadają się do spożycia, są wyłącznie ozdobą. 

  • Bawełna Indyjska (Gossypium Herbaceum)

Niewielka roślina, idealna do uprawy w pojemnikach na tarasach i w ogrodach. W okresie kwitnienia pojawiają się na niej żółte lub różowe kwiaty, które przekształcają się w wełniste owocostany. Po przekwitnięciu kwiatów możemy stworzyć z niej piękne, suche bukiety, wypełnione puchatymi, białymi kulkami.

  • Kawa Arabska (Coffea Arabica)

Jest to roślina często wybierana przez miłośników egzotycznych roślin, ze względu na dość łatwą uprawę oraz interesujący wygląd. W okresie kwitnienia pokrywają ją zielone owoce, które z czasem przybierają czerwony kolor.

Własnoręcznie wyhodowane owoce kawy można wykorzystać w celu przygotowania aromatycznego napoju, co jest zdecydowanie ciekawym doświadczeniem, wartym poświęconej roślinie uwagi.

Te i wiele innych gatunków nasion egzotycznych, możesz kupić w sklepie ogrodniczym Florexpol.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij