Domy z drewna

Jeśli chcesz zbudować dom z drewna musisz wiedzieć czego się spodziewać. Jeśli chcesz zbudować dom to zapewne najpierw zastanowisz się jaki rodzaj materiału wybrać. Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na dom z drewna, ponieważ jest on bardzo atrakcyjny wizualnie. Kojarzy się z taką wiejską chatką. Dlatego spora rzesza osób zgodnie z aktualnymi trendami chce być na bieżąco i po prostu buduje domy właśnie w takim stylu, z drewna. Należy mieć jednak świadomość tego, że tego rodzaju domy mają także negatywne cechy.

To oznacza, że na przykład drewno jest materiałem łatwopalnym, dlatego w wypadku pożaru może zrobić się niebezpiecznie. Jednakże nie ma co obawiać się na zapas, trzeba być dobrej myśli. Wystarczy spokojnie przemyśleć wszystkie za i przeciw takiego rozwiązania.

Szeroki wachlarz możliwości

I potem albo zadecydować o postawieniu właśnie takiego rodzaju domu albo też o wybudowaniu domu na przykład murowanego. W naszym kraju jest to wciąż zdecydowanie najbardziej popularna opcja. Nie ma się co dziwić, klimat lubi nam płatać figle, a jak wiadomo grube ściany najlepiej utrzymują ciepło. Jeśli chcemy, aby dom się jak najtrwalej użytkował należy wybudować jak najgrubsze ściany.

Nie ma w tym raczej nic zaskakującego. Grube ściany są o tyle dobre, że gdy trzeba to utrzymują ciepło, czyli w zimie. Natomiast latem dużo wolniej się nagrzewają.

Jakie ściany wybrać?

Jeśli aktualnie wybieramy rodzaj ścian, to warto zastanowić się nad tym czy potrzebujemy ścian warstwowych. To znaczy, że trzeba wybrać czy odpowiada nam ściana jednowarstwowa czy też nie. Użycie ściany jednowarstwowej bez wątpienia zapewni znakomite usprawnienie całego procesu budowy, zarówno od strony transportowej, jak i wykonawczej, czyli po prostu bardzo go przyspieszy.

Prostsza konstrukcja na pewno w jakimś stopniu eliminuje możliwości popełnienia błędów przez ekipę budowlaną. Dzięki temu na pewno inwestor może spokojniej spać.
Natomiast użycie ściany dwuwarstwowej na pewno pomoże wyciszyć cały budynek i pomoże w utrzymaniu ciepła na dłużej. Zawsze można też niektóre ściany wyciszyć, jeśli jest taka konieczność. Wtedy można cieszyć się ciszą i nie martwić o zakłócenia.

Co później?

Po wybudowaniu takiego domu należy oczywiście dbać o niego w odpowiedni sposób. Jeśli zdecydowaliśmy się na dom z drewna, to z pewnością warto go co jakiś czas odświeżyć, czyli odmalować, polakierować itp. Jak wiadomo drewno dość szybko gnije, zwłaszcza wtedy gdy jest narażone na działanie czynników zewnętrznych. Trzeba się więc przed tym jak najbardziej zabezpieczyć. A jest to możliwe tylko i wyłącznie wtedy gdy właśnie będziemy często pokrywać ściany lakierem. Oczywiście można też w inny sposób zabezpieczać się przed działaniem czynników zewnętrznych. Czyli na przykład rozbudować dach, który miałby za zadanie chronić ściany przed wilgocią.

Oczywiście w stu procentach i tak nie da się tego wykonać, ale może wystarczy na trochę dłuższy czas zachować dobry stan drewna. Warto też zastanowić się nad tym, aby dom użytkować w odpowiedni sposób. To znaczy, że trzeba uważać na części, które najbardziej mogą się zniszczyć. Z pewnością jedną z nich jest podłoga, która jeżeli jest wykonana z drewna, to może się dużo mocniej zarysowywać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij