4 zalety zadaszenia basenu ogrodowego

4 zalety zadaszenia basenu ogrodowego

Basen w ogródku to marzenie niemalże każdego. Co może być lepszego niż wypoczynek nad prywatnym basen w czasie letnich upałów? Niecki basenowe są w tej chwili znacznie bardziej dostępne niż kiedyś, co powoduje, że każdy, kto posiada odpowiednio dużo miejsca w ogórku lub na działce może wybudować swoje miejsce do pływania.

Artykuł powstał we współpracy z producentem basenów – Pool Design Company

Część osób myśli o basenie już na etapie budowy domu, zastanawiając się, czy lepiej będzie znaleźć dla niego miejsce wewnątrz budynku, czy też na zewnątrz. Idealnym rozwiązaniem może okazać się zadaszenie basenowe, które rozwiąże pojawiający się problem decyzyjny oraz będzie rozwiązaniem kompromisowym. Jakie są główne zalety tego typu rozwiązania?

Znacznie łatwiejsze utrzymanie czystości w basenie

Pierwszą kluczową zaletą zadaszenia basenowego jest znacznie łatwiejsze utrzymanie basenu w czystości. Baseny zewnętrzne narażone są na ciągłe zanieczyszczenia spowodowane spadającymi liśćmi, podchodzącymi do nich zwierzętami, które chcą napić się wody, wpadającymi owadami oraz innymi czynnikami, których trudno jest uniknąć. Dodatkowo do basenu dodają się duże ilości wody deszczowej, która zdecydowanie nie należy do najczystszych.

To wszystko powoduje, niemalże przed każdą kąpielą musimy wyjmować różne obiekty, które znalazły się w naszym basenie, co może być uciążliwe oraz irytujące. Alternatywą będzie zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za czyszczenia basenu, jednak to generuje dodatkowe koszty, na które nie wszyscy chcą się narażać.

Liczne zanieczyszczenia powodują także, że woda musi być dużo częściej chlorowana, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z pływalni, co również wiąże się z dodatkowymi nakładami oraz jest uciążliwe.

Na wszystkie te problemy jest jedno rozwiązanie. Są to zadaszenia basenowe. Skutecznie odgradzają one niecki basenowe od różnorodnych obiektów wpadających do wody, co niezwykle uprzyjemnia korzystanie z basenu.

Możliwość korzystania z basenu przez dłuższy czas

Jeśli nasz basen nie ma żadnego zabezpieczenia przed niską temperaturą, zwykle nasz sezon kąpielowy uzależniony jest od pogody i nie trwa dłużej niż cztery miesiące. Gdy tylko zaczyna się jesień, stałe deszcze oraz chłód zniechęcają do użytkowania basenu. Zadaszenie go to idealny sposób na przedłużenie sezonu kąpielowego nawet o trzy miesiące!

Bez względu na to, czy mamy basen ogrodowy poliestrowy, czy tradycyjnie wykopany w ziemi, zadaszenie skutecznie ograniczy uciekanie temperatury z niego w chłodniejsze dni. Kiedy będzie padać, będziemy mogli korzystać z pływalni bez konieczności odbierania sobie przyjemności. W takiej sytuacji deszcz przestanie być problemem.

Zadaszenia basenowe idealnie utrzymujące temperaturę

Zadaszenia basenowe posiadają wysokie właściwości utrzymywania temperatury wewnątrz charakterystycznego namiotu, który tworzą. Dzięki nim niecki basenowe, w których znajduje się woda, dużo szybciej się nagrzewają oraz pozwalają dłużej utrzymać ciepło w bardzo zimne, wietrzne dni, a także przez noc.

To pozwala korzystać z basenu z samego rana, późnym wieczorem, a także wtedy, kiedy pomału rozpoczyna się sezon jesienny. Poliestrowe zadaszenia powodują, że baseny ogrodowe stają się znacznie bardziej funkcjonalne, Bez nich poranne pływanie wiąże się ze znacznie zimniejszą wodą, która ochładza się przez noc, a wrzesień zwykle kończy sezon.

Zadaszenia basenowe sposobem na większą prywatność

Baseny poliestrowe zwykle montujemy w naszym ogródku, musząc liczyć się z tym, że ciekawscy sąsiedzi na pewno będą podglądać, co robimy w letnie dni. Bardziej wstydliwe osoby koniecznie powinny wyposażyć się więc w zadaszenia. Producent wykonał je między innymi z myślą o zapewnieniu prywatności. Nie każdy przecież życzy sobie, aby inni przyglądali się, jak wygląda w stroju kąpielowym.

Zadaszenia na baseny poliestrowe to również świetny sposób na dodatnie przyjemnej atmosfery pozwalającej bardziej się zrelaksować oraz odciąć od codziennych problemów. Choć zwykle producent nie wspomina o tym, opisując specyfikacje zadaszenia, warto dodać to do jego zalet.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij