Zegar ścienny w pokoju dziecka. Zobacz, jaki wybrać

Zegar ścienny w pokoju dziecka. Zobacz, jaki wybrać

Nauka odczytywania godziny na tradycyjnym zegarku jest dla dziecka ogromnym wyzwaniem. Aby je zachęcić, warto podarować mu zegarek na rękę albo umieścić zegar ścienny w pokoju. Tym bardziej, że nowoczesne modele pełnią funkcję użytkową i stanowią ciekawy element dekoracyjny wnętrza. Jak dopasować zegar do wieku dziecka?

W zależności od wieku naszej pociechy aranżacja i wyposażenie pokoju się zmienia. U maluchów znajdziemy pastele oraz kolorowe dodatki i zabawki, a u nastolatków biel, szarości oraz bardziej stonowane dekoracje. W podobny sposób warto dobrać zegar ścienny, aby komponował się z całą stylizacją. Najlepiej zawiesić go na pustej ścianie, aby efektownie wyróżniał się spośród innych ozdób, był w zasięgu wzroku i umożliwiał szybkie sprawdzenie godziny.

 

W pokoju malucha

Dziecko, które dopiero uczy się lub nauczyło prawidłowego odczytywania czasu nie pamięta jeszcze dokładnie wszystkich cyferek i na początku będzie się myliło. Dlatego najlepszym wyborem będzie zegar ścienny o wyraźnych, arabskich cyfrach z dobrze widocznymi wskazówkami. Tło może być kolorowe lub z atrakcyjną grafiką, np. zwierzątkami lub napisami. Warto umieścić zegar nad biurkiem lub łóżkiem, tak aby maluch mógł łatwo sprawdzać godzinę i jednocześnie utrwalać sobie jej właściwy odczyt. Unikajmy wieszania zegara zbyt nisko, aby dziecko nie mogło go zdjąć i używać do zabawy lub zepsuć. Zwróćmy uwagę również na głośność zegara, aby jego tykanie nie było powodem niespokojnego snu lub problemów z zaśnięciem.

 

Propozycje dla nastolatka

Starsze dzieci, które znają się na zegarku i wiedzą jak odczytać cyfry rzymskie mogą posiadać w pokoju modele bardziej zaawansowane. Z pewnością nie będą mieć także trudności z obsługą zegara bez cyfr, np. z samymi wskazówkami. W takim przypadku możemy wybrać model z ciekawą grafiką lub atrakcyjną formą, np. łapacz snów dla dziewczynki lub płytę winylową dla chłopca. Warto dobrać zegar do zainteresowań dziecka, aby idealnie uzupełniał np. kolekcję plakatów, samochodów lub obrazów. Starsze dziecko może również samodzielnie zadecydować, gdzie znajdzie się zegar – czy lepiej jeśli pojawi się nad łóżkiem czy może w pobliżu biurka.

 

Uniwersalne typy

Zegar ścienny to jeden z elementów wyposażenia wnętrz, który znajdziemy w praktycznie każdym pomieszczeniu. W pokoju dziecka może pasować do wystroju, płci czy wieku, ale możemy też wybrać coś uniwersalnego, dzięki czemu z łatwością przeniesiemy go do innego pomieszczenia. W takim przypadku sprawdzi się np. model drewniany. Ciekawym rozwiązaniem będzie też zegar z oryginalną tarczą – w asymetryczne wzory, imitacja betonu lub w formie domku z kukułką. Nawet jeśli przewiesimy go do kuchni lub salonu, wciąż będzie efektownie komponował się z pozostałymi dekoracjami w pomieszczeniu.

 

Odczytywanie czasu to umiejętność potrzebna każdemu człowiekowi i warto uczyć jej dzieci od najmłodszych lat. W tym celu obecność zegara w pokoju naszych pociech jest niezastąpiona. Ciekawy design z pewnością jeszcze bardziej zachęci dzieci do nauki i korzystania z zegara.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij