Płyty OSB są tanie i mają wiele zalet. Dlatego coraz częściej są wykorzystywane do tworzenia aranżacji nowoczesnych wnętrz, ale również do tworzenia elementów dekoracji ogrodu. Sprawdźcie sami dlaczego – https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/tarcica-budowlana-i-osb/plyta-osb

Zalety płyt OSB

Jest ona jednym z najbardziej naturalnych materiałów. Jeszcze lepszym niż płyty kartonowo-gipsowe, czy jakiekolwiek inne. Trzy najważniejsze cechy, które gwarantują nam płyty, to przede wszystkim:
– oddychanie – płyta wyprodukowana jest z wiórów, najczęściej sosnowych. Ten naturalny surowiec sprawia, że ściany, podłogi, czy inne części domu, w których zostały użyte, oddychają. Z ich pomocą uzyskujemy dodatkową cyrkulację powietrza w pomieszczeniach.
– właściwości antygrzybiczne – płyty nie pozwalają na tworzenie się niebezpiecznych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni. To wszystko właśnie dzięki ich oddychaniu. Należy jednak pamiętać, że działa tak wykorzystana płyta OSB 3, która jest odporna na działanie wilgoci i innych czynników wewnętrznych.
– właściwości antystatyczne – to informacja głównie dla alergików. Płyta nie przyjmuje kurzu, więc ilość jego osiadania jest znikoma. Wykorzystana na meble, ściany czy podłogi z pewnością ułatwi sprzątanie.

Wykorzystanie płyt

Największym powodzeniem cieszą się przy tworzeniu ścian działowych. Posiadają odpowiednią twardość i wytrzymałość, w związku z tym ściany wytrzymają wiele lat.
Coraz częściej wykorzystywane są, jako element dekoracyjny w postaci ścianek pod telewizor. Wytrzymają duże obciążenia i nie dopuszczą do zerwania się listwy od telewizora.
Wykorzystuje się je do obicia ścian w formie boazerii, jako element drewnopodobny i dekoracyjny. Jej wielkość umożliwia ułożenie i docięcie do odpowiedniego rozmiaru, a następnie stworzenie jednolitej ściany bez konieczności tworzenia zbędnych łączeń.
Idealnie sprawdzi się, jako obicie podłogi, szczególnie w miejscach, które potrzebują twardego podłoża, takich jak piwnice, czy garaże. Powoli wchodzą do łask również jako podłogi w salonie oraz innych pomieszczeniach. Zabezpieczone za pomocą lakieru prezentują się znakomicie.
Do tej pory wykorzystywane były jako meble, a następnie zabezpieczane okleiną. Teraz również tworzy się z ich wyjątkowe meble, które zabezpiecza się lakierem lub po prostu przemalowuje na dowolny kolor.

Wiele możliwości w niskiej cenie

Wyobraźnia człowieka nie zna granic. Jeżeli macie pomysł na stworzenie czegoś wyjątkowego z płyt OSB, to sprawdźcie sami na stronie z materiałami budowlanymi Bricoman, ile będzie kosztowało wyczarowanie nowej ściany, podłogi czy stworzenie wymarzonego mebla z pomocą płyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ