Wyposażenie ma znaczenie. Jaką suszarkę do rąk wybrać?

Zarówno w domu, jak i lokalu użytkowym bardzo duże znaczenie ma wyposażenie łazienki w dodatkowe urządzenia, które zwiększają komfort użytkowania, a także sterylność tego miejsca. Niewątpliwie należą do nich dozowniki do mydła do rąk, jak również suszarka do rąk. Plastikowa może być praktycznym rozwiązaniem, ale metalowa także będzie dobrze się sprawdzać. Dziś właśnie zajmiemy się wyborem tego urządzenia. Jaki model najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę?

Materiał ma znaczenie czy może jednak nie?

Na samym początku warto przyjrzeć się kwestii obudowy suszarki do rąk. Plastikowa z pewnością jest lżejsza niż metalowa, co od razu nasuwa wniosek, że jest nieco mniej odporna na uszkodzenia. Jednak biorąc pod uwagę wybór suszarki do rąk do domu czy toalety publicznej o małej lub średniej przepustowości nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na plastikową. Elementem, który może przeszkadzać niektórym osobom jest fakt, że z czasem biały plastik może zacząć żółknąć. Jednak dzieje się tak dopiero po wielu latach użytkowania, a poza tym do wyboru są także inne kolory. Można zdecydować się na szarą, albo czarną. Metalowa suszarka nie odkształca się ani nie zmienia koloru pod wpływem ciepła. Jest również w znaczącym stopniu odporna na wandalizm i z pewnością sprawdzi się w toaletach o dużej przepustowości. Będzie także odpowiednim wyborem do łazienek domowych, które chce się utrzymać w industrialnej stylistyce.

Kieszeniowa a może klasyczna z dyfuzorem? – wybór należy do Ciebie

Jeśli chodzi o dobór modelu to zasadniczo mamy do wyboru dwa. Klasyczne suszarki plastikowe do rąk, montowane na ścianie, wyposażone są w dyfuzor i uruchamiane przyciskiem. Można również znaleźć modele, także metalowe, które włączają się po zbliżeniu rąk. Jest to pewnego rodzaju standard w przypadku suszarek do rąk kieszeniowych. Tutaj warto zwrócić uwagę również na ergonomiczny kształt zwężający się ku górze, co pozwala skierować ciepło bezpośrednio na ręce. Nie jest ono rozpraszane, a duża moc umożliwia wysuszenie rąk w krótkim czasie, znacznie krótszym niż w przypadku tradycyjnej suszarki do rąk.

Obecność filtrów HEPA w niektórych miejscach ma duże znaczenie

Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny cierpi na alergię lub astmę, bądź ma obniżoną odporność, to najlepszym wyborem będą suszarki do rąk z filtrem HEPA. Takie rozwiązania sprawdzają się również w szpitalach czy gabinetach kosmetycznych, czyli wszędzie tam, gdzie najwyższy poziom sterylności ma kluczowe znaczenie. Filtry HEPA są dodawane do najwyższej klasy suszarek kieszeniowych. Takie modele są droższe, jednak czy zdrowie ma jakąś górną granicę ceny? To raczej pytanie retoryczne. Zatem warto wybierać suszarki, które neutralizują 99,9% bakterii, wirusów i grzybów krążących w powietrzu.

Głośność pracy dla wielu osób jest istotna

Wielokrotne używanie suszarki do rąk może być irytujące dla osób znajdujących się tuż za ścianą. Dlatego decydując się na urządzenie do domu, warto wybrać to, które wyposażone zostało w cichy silnik, a także dzięki ergonomicznej budowie działa po prostu bez wytwarzania dużego hałasu. Oczywiście często nieco większy hałas może rekompensować fakt, że dany model suszy ręce w bardzo krótkim czasie, nawet poniżej 10 sekund. Takie urządzenia znajdziesz wśród suszarek kieszeniowych do rąk.

Energooszczędność, czyli eko urządzenia

Bardzo istotny jest fakt, że wiele suszarek do rąk jest energooszczędnych. Można ustawić tryb ich działania. Tradycyjne suszarki uruchamiane przyciskiem mogą wyłączać się po 10, 15 sekundach, ale również po upływie 30-tu. Krótsze suszenie przy niewystarczającej mocy powoduje jednak konieczność ponownego włączenia przycisku, co z oszczędnością energii ma niewiele wspólnego. Dlatego lepiej używać suszarki w jednym ciągu przez dłuższy czas albo wybrać model o większej mocy, który wysuszy ręce w krótszym czasie. Który z nich da większą oszczędność dla portfela? Czas pokaże, gdyż zależne jest to od wielu innych czynników. Często jednak producenci takie informacje podają nam w specyfikacji danego urządzenia.

Jest wiele kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do rąk. Komfort użytkowania, szybkość suszenia, dodatkowe filtry, czy wreszcie energooszczędność. Nie bez znaczenia jest także estetyka, wszak warto dopasować do siebie wszystkie urządzenia i akcesoria znajdujące się w łazience.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij