Czym kierować się przy wyborze wylewki do zlewozmywaka?

Obecne oferty sklepów z armaturą są niezwykle szerokie i każdy z pewnością znajdzie produkty spełniające jego oczekiwania. Wylewki o przeróżnych, nawet najbardziej futurystycznych kształtach, ogromny przekrój barw, a także cała lista dodatkowych funkcji – wybór jest naprawdę ogromny. Obligatoryjne dodatki do wylewki do zlewozmywaka ułatwiają racjonalne i bardziej ekonomiczne zużywanie wody, a także umożliwiają ustawienie stałej temperatury oraz ciśnienia strumienia cieczy. Jaki dokładnie rodzaj baterii kuchennej wybrać? W jaki sposób dopasować wygląd wylewki do potrzeb domowników oraz estetyki wnętrza? Odpowiedzi na te oraz inne pytania związane z baterią do kuchni znajdziesz w dzisiejszym artykule!

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze wylewki baterii kuchennej?

Dobranie odpowiedniej baterii kuchennej to wyzwanie, przed którym stoi każda osoba pragnąca stworzyć kuchnie swoich marzeń. To szczególnie trudne zadanie, ponieważ bateria kuchenna to jeden z podstawowych elementów każdego pomieszczenia tego typu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zakończenie baterii, czyli wylewkę do zlewozmywaka. Ułatwia ona korzystanie ze zlewu, a dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak perlator czy termostat, znacząco podnosi komfort wykonywania szeregu codziennych czynności przez domowników. Na jakie aspekty wylewki do baterii kuchennej powinno się zwracać uwagę?

Kształt i wymiary

Wysokość i kształt wylewki stanowią istotną i kluczową kwestię przy wyborze baterii kuchennej. Odpowiednie dopasowanie wylewki do głębokości i szerokości zlewozmywaka jest niezbędne, aby umożliwić swobodne mycie dużych garnków oraz napełnianie ich wodą. W przypadku zbyt niskiej wylewki nie będzie to możliwe, dlatego przy wyborze baterii należy zwrócić na to uwagę.

Przy zlewie o głębokości komory 12-14 cm zaleca się wybór wylewki typu L lub F, czyli tych o największej wysokości w swojej klasie. Wylewki typu U są natomiast odpowiednie do zlewozmywaków z głębszą komorą niż 14 cm. Standardowe wylewki z kolei pasują do głębokich komór. Przy wyborze baterii kuchennej należy pamiętać, że wylewki płaskie montuje się do głębokich zlewozmywaków, a wygięte do płytkich.

Dodatkowe funkcjonalności

Każda osoba spędzająca w kuchni sporo czasu na przygotowywanie posiłków wie, jak istotne jest dobranie odpowiedniej wylewki do baterii. To dzięki tej części domownicy mogą sprawniej gotować oraz myć naczynia. Jakie są najpopularniejsze dodatkowe funkcje, które może posiadać wylewka baterii kuchennej?

Jedną z najczęściej wybieranych wylewek jest wylewka dwufunkcyjna. Umożliwia ona bowiem regulowanie strumienia wody na dwa sposoby: pierwszy tradycyjny, który świetnie sprawdzi się do mycia naczyń oraz drugi w postaci sprayu umożliwiający dokładne wypłukanie komory zlewozmywaka bez niepotrzebnego tracenia wody.

W ofercie sklepów z armaturą znajdziesz także baterie kuchenne, które są obrotowe. W zależności od konkretnego modelu, możesz obracać wylewkę w lewo, w prawo, a nawet o 360 stopni. Dodatkową możliwością jest opcja wyciąganej części końcowej baterii, która doskonale sprawdzi się do jedno- oraz dwukomorowych zlewozmywaków. Wyciągana wylewka najczęściej jest montowana z użyciem elastycznego węża, co dodatkowo zwiększa pole zasięgu baterii.

Kolor oraz styl

Ostatni, ale równie ważny aspekt, który z pewnością powinien wziąć pod uwagę każdy, kto chce wymienić baterie w zlewozmywaku w kuchni, to styl i kolorystyka tej części zlewu. Jeśli miałeś okazję zapoznać się z ofertami sklepów z armaturą, z pewnością jesteś świadomy, że wybór nie jest prosty. Obecnie dostępne są przeróżne kształty, kolory oraz style, w których zostały wykończone baterie. Najbezpieczniejszą opcją są przedmioty o neutralnych barwach i ponadczasowym kształcie. Tego typu baterie wpasują się do każdego wnętrza i będą klasyką na wiele lat.

Jeśli jednak Twoja kuchnia potrzebuje czegoś bardziej oryginalnego, producenci armatury do kuchni oferują również bardziej designerskie elementy. Największym hitem ostatnich lat są baterie stylizowane na retro, które doskonale pasują do wnętrz w stylu boho.

Podsumowanie

Dobrze dobrana wylewka do zlewozmywaka ułatwia codzienne obowiązki, które wykonują domownicy w kuchni. Dlatego nie warto spieszyć się z podjęciem ostatecznej decyzji. Zapoznaj się z ofertami producentów armatury i zastanów się, jakich funkcji baterii do zlewozmywaka najbardziej potrzebujesz. W przypadku pytań lub wątpliwości najlepiej skonsultować się z doświadczonym fachowcem, który w szybki sposób dopasuje odpowiedni model do Twoich potrzeb.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij