Błędy przy aranżacji domu, które można ominąć

Bardzo często w trakcie użytkowania domu jego mieszkańcom zaczynają doskwierać różne drobne niewygody, które zazwyczaj są wynikiem błędów aranżacyjnych i różnych niedopatrzeń. W związku z tym osłabia się cała funkcjonalność domu, co prowadzi do wielu niepraktycznych sytuacji. Jednak niektórych podstawowych błędów można spokojnie uniknąć, zwracając na nie odpowiednią uwagę podczas aranżowania domu i korzystając z doświadczeń innych.

Wejście do domu i pomieszczenia gospodarcze

Wejście do domu pełni bardzo ważną rolę. Dlatego należy uważać, żeby wiatrołap był odpowiedniej wielkości. Dzięki temu mieszkańcy domu mogą swobodnie wchodzić i zamykać za sobą drzwi.

Powinien być on również ogrzewany, ponieważ w przeciwnym wypadku wchodzenie do domu jest w zimie zbyt niekomfortowe. Warto zwrócić również uwagę na domofon, który powinien być zainstalowany w miejscu widocznym przez okno. Można również zamontować wideofon.

W żadnym domu nie powinno zabraknąć garderoby. Pozwala to utrzymać porządek, a także posiadać określone miejsce na odzież, buty i różne drobiazgi.

Na garderobę wykonać można specjalną zabudowę lub przeznaczyć na nią określone pomieszczenie gospodarcze. Podobnie sytuacja ma się ze schowkami i innymi obszarami dodatkowymi.

Okna i schody

Budowa i aranżacje rządzą się swoimi prawami, należy jednak pamiętać o oknach. Okna dachowe nie powinny być umiejscowione zbyt wysoko, ponieważ ogranicza to ilość widoków, jakie mogą zaoferować i zobaczyć można przez nie wyłącznie niebo. Natomiast okno tarasowe powinno nie mieć progu, co pozytywnie wpływa na łatwość korzystania z tarasu.

Przy aranżacji domu należy szczególną uwagę poświęcić również schodom. Niespecjalnie sprawdzają się one w salonie, zwłaszcza jeżeli w domu mieszkają dzieci. Powoduje to zbyt wiele hałasu oraz ruchu w salonie, który ma być przecież miejscem wypoczynku.

Niewygodne są również schody zabiegowe, ponieważ łatwo z nich spaść. Ponadto lepiej wybrać schody pełne, a nie same stopnie, ponieważ nie widać na nich kurzu.

Łazienka i toaleta

Przy aranżacji łazienki, oprócz zwykłego ogrzewania podłogowego warto uwzględnić w planie również grzejnik do szybkiego suszenia ręczników. Nie opłaca się natomiast stosować drzwi prysznicowych z przeźroczystego szkła, ponieważ wymagają one każdorazowego wytarcia, a w innym wypadku powstają zacieki. W utrzymaniu kłopotliwe są również przesuwane, trójdzielne drzwi prysznicowe, które bardzo trudno się czyści i są one niezbyt praktyczne.

Nie warto stosować krótkich i małych baterii umywalkowych. Sprawiają one problem przy myciu rąk, a dzieci nie są w stanie nawet do nich dosięgnąć. Efektem tego jest duży nieporządek po skorzystaniu z umywalki, nie mówiąc nawet o praktykowaniu choćby drobnych przepierek.

Lepiej wybrać baterie z wylewkami dłuższymi, najlepiej obracanymi, natomiast w kuchni postawić na wylewkę wyciąganą i długą. W toalecie nie sprawdza się natomiast miska sedesowa umiejscowiona pod oknem, ponieważ jest bardzo niepraktyczna i sprawia dyskomfort podczas korzystania.

Podłogi i wykładziny

Nie warto korzystać z białych fug, ponieważ są one bardzo podatne na zabrudzenia. Z tego powodu trudno je domyć, co prowadzi do konieczności szczotkowania podłogi. Źle sprawdzają się również powierzchnie chropowate na podłodze, ponieważ zbiera się w nich brud.

Podobnie sytuacja wygląda z panelami podłogowymi, na których zabrudzenia są bardzo widoczne. Dodatkowo panele bardzo często zbyt mocno rezonują. Jeżeli na parterze znajdują się płytki ceramiczne, warto skorzystać z ogrzewania podłogowego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij