Kobieta i mężczyzna podczas malowania ścian w domu

Wskazówki, dzięki którym malowanie ścian będzie szybkie i wydajne

Chcesz samodzielnie odmalować ściany w domu? To nic trudnego, o ile wybierzesz wysokiej jakości farby do wnętrz oraz narzędzia i odpowiednio przygotujesz pokój. Poznaj cenne wskazówki na temat tego, jak pomalować ścianę, aby praca szła szybko, a jej efekty zostały z Tobą na wiele lat.

Z tekstu dowiesz się:

  • jaką farbę wybrać, aby malowanie ścian było szybkie i wydajne,
  • jakie narzędzia przydadzą się do malowania ścian,
  • jak zabezpieczyć meble, podłogę i inne elementy pokoju przed malowaniem,
  • o czym warto pamiętać podczas samodzielnego malowania ścian.

Wydaje Ci się, że malowanie ścian to czasochłonne zajęcie, które pochłonie Ci wiele wolnych dni? Wcale nie musi tak być! Kluczem do sprawnego uporania się z pracą jest odpowiednie przygotowanie.

Wybierz trwałą i wydajną farbę do wnętrz

Pierwszy krok, który warto wykonać podczas przygotowań do malowania, to wybór farby. Zwróć uwagę na Caparol Indeko-Plus, która jest bardzo trwała i nie przyciąga kurzu, więc pomieszczenia pozostaną estetyczne przez długi czas bez konieczności ponownego malowania. Samo nakładanie farby jest bardzo proste i nie wymaga dużych umiejętności – dzięki głęboko matowemu wykończeniu powłoki wszelkie niedociągnięcia będą skutecznie ukryte.

Co więcej, Caparol Indeko-Plus zapewnia pełne bezpieczeństwo zarówno dla osoby malującej, jak i dla domowników – nawet alergików, kobiet w ciąży czy dzieci. To dlatego, że nie posiada w składzie szkodliwych lotnych i półlotnych związków organicznych ani środków konserwujących. Ich brak potwierdza oznaczenie E.L.F. Plus, które znajdziesz na opakowaniu farby. Ty i Twoja rodzina jesteście więc bezpieczni, nawet jeśli nie możecie na czas malowania wyprowadzić się z domu. Nie stracicie też komfortu mieszkania, ponieważ farba jest bezwonna.

Przygotuj narzędzia do szybkiego malowania ścian

Masz już wybrane farby do wnętrz? Świetnie! Teraz czas na narzędzia malarskie. Przy ich kupowaniu warto zwracać uwagę na to, aby wałki miały runo o długości około 12-14 mm (przy typowej, gładkiej ścianie). Nie zapominaj też o pędzlach, które pomogą Ci dotrzeć do miejsc trudno dostępnych dla wałka, np.: za grzejnikiem, wokół gniazdek elektrycznych, przy framugach okien i drzwi, czy w narożnikach ścian.

Przygotuj mieszkanie do malowania ścian

Duże znaczenie dla tempa malowania ma to, jak przygotujesz pomieszczenie. W końcu znacznie łatwiej jest nakładać farbę tam, gdzie nie musisz przy każdym ruchu uważać, aby nie zachlapać nią ulubionego fotela czy paneli. Meble, których nie możesz wynieść, a także podłogę, najłatwiej jest zabezpieczyć za pomocą folii oraz taśmy malarskiej. Podczas oklejania pamiętaj również o framugach, listwach przypodłogowych i innych nieoczywistych elementach, które mogłyby się ubrudzić. To wszystko znacząco ułatwi i usprawni Twoją pracę.

Szybkie malowanie ścian – ważne zasady do stosowania podczas pracy

Aby malowanie ścian szło sprawnie i nie wymagało poprawek, przygotuj odpowiednio ścianę. Jeśli potrzeba, wykonaj gruntowanie, a także zaszpachluj nierówne powierzchnie. Te czynności realnie skrócą czas malowania, zmniejszą zużycie farby oraz zwiększą trwałość powłoki.

Jeśli masz w planach malowanie sufitu, zrób to przed naniesieniem farby na ściany. W ten sposób unikniesz nieumyślnego zachlapania ścian i konieczności poprawiania.

Pamiętaj też, aby podczas malowania nie robić przerw, podczas których farba podeschnie – najlepszy efekt osiągniesz, stosując metodę „mokre do mokrego”. Co innego, jeśli chodzi o czas pomiędzy nakładaniem pierwszej i drugiej warstwy farby. Tutaj konieczne jest zachowanie odstępu, który zaleca producent.

Wiesz już, jak pomalować ściany szybko, bezpiecznie i z trwałym efektem. Postaw na łatwą w użyciu oraz bezpieczną dla zdrowia farbę Caparol Indeko-Plus i ciesz się samodzielnie odnowionymi wnętrzami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij