Wanna wolnostojąca - w jakiej łazience się sprawdzi?

Wanna wolnostojąca – w jakiej łazience się sprawdzi?

Tanie wanny wolnostojące to ciekawa odmiana w niejednej łazience. Dzięki nim możemy doświadczyć relaksującej kąpieli i odpocząć po całym dniu pracy. Dodatkowo jest to trend możliwy do realizacji w wielu różnych stylach projektowania wnętrz. Na co zwrócić uwagę wybierając wannę wolnostojącą do łazienki? W jakich aranżacjach się ona sprawdzi? Do jakich rodzajów łazienek podobne rozwiązanie będzie pasowało najlepiej i dlaczego?

1. Czym cechuje się wanna wolnostojąca?

2. Nowoczesne wanny wolnostojące – w jakiej łazience się sprawdzą?

3. Na co zwrócić uwagę wybierając wanny wolnostojące?

Czym cechuje się wanna wolnostojąca?

Wanna wolnostojąca to ciekawy pomysł na aranżację łazienki. Jednocześnie jest bardzo popularny w nowoczesnych i minimalistycznych stylach wykończenia wnętrz, a także w stylu glamour. Jej najważniejszą cechą jest to, że nie styka się ona z żadną ścianą w pomieszczeniu, a wszelka armatura znajduje się pod nią, zamiast w zabudowie dookoła. Z tego powodu jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, które nie wymaga dodatkowego kładzenia płytek na obudowie wanny. Współcześnie znajdziemy wiele ciekawych pomysłów aranżacji łazienek z wykorzystaniem właśnie wanien wolnostojących.

Nowoczesne wanny wolnostojące – w jakiej łazience się sprawdzą?

Wybierając wannę wolnostojącą musimy liczyć się z tym, że siłą rzeczy zajmie ona więcej miejsca, niż wersja przyścienna. Nawet wybierając małe wanny wolnostojące nadal musimy zadbać o to, by dookoła było dość miejsca, by swobodnie przejść, co skutecznie zabiera nam metraż możliwy do wykorzystania na zabudowę szafek czy ustawienie innych elementów wyposażenia. Z tego powodu podobne rozwiązania designerskie wykonywane są głównie dla projektów średnich i dużych łazienek, gdzie mamy dość przestrzeni, by móc odsunąć wannę od ściany. Inną alternatywą są wanny wolnostojące przyścienne, jednak nie pozwalają one na osiągnięcie takiego samego efektu. Wanna przyścienna może być nadal ciekawą alternatywą w sytuacji, gdy nie chcemy jej zabudowywać.

Na co zwrócić uwagę wybierając wanny wolnostojące?

Wanny wolnostojące dostępne są w różnych wielkościach oraz kształtach. Mogą być owalne, okrągłe, prostokątne, a nawet kwadratowe. Rozglądając się za modelem pasującym do naszej łazienki powinniśmy skupić się przede wszystkim na wymiarach oraz wielkości konkretnego modelu. Dodatkowo musimy zadbać również o to, by przyłącze i odpływ wody zostały zamontowane w poprawnym miejscu, tak aby była możliwość podłączenia wanny i swobodnego z niej korzystania po instalacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij