Najlepsze akcesoria higieniczne dla szpitali i placówek medycznych

W szpitalach i placówkach medycznych obowiązują bardzo restrykcyjne normy dotyczące sterylnej czystości. Dlatego toalety w takich miejscach, gdzie znajdować się może jeszcze więcej groźnych bakterii niż w innych toaletach publicznych muszą być odpowiednio wyposażone, aby zarówno ich użytkownicy mieli większy komfort i pewność, że nie nabawią się groźnej choroby, jak zapalenie wątroby typu A, czy tasiemiec, a osoby sprzątające będą miały ułatwione zadanie w kwestii wykonywania swoich obowiązków. Jakie są zatem najlepsze akcesoria higieniczne, których nie powinno zabraknąć w szpitalach i przychodniach? Jaką rolę odgrywa dobór dozownika do mydła?

Bezdotykowy lub łokciowy dozownik do mydła

Wszelkie urządzenia, które obsługuje się rękoma pełne są zarazków, które krążą w powietrzu, a dodatkowo są przenoszone przez nie umyte ręce. Tak jest w przypadku dozowników mydła do rąk, które w przypadku szpitali i placówek medycznych powinny być obsługiwane nie dłonią, a łokciem lub bezdotykowo. W taki sposób muszą być przygotowane łazienki dla personelu, szczególnie lekarzy przygotowujących się do operacji. Tu również stosuje się drzwi wahadłowe, a wszystko dlatego, aby zachować największy poziom sterylności. Również w przypadku toalet dla pacjentów warto zastosować akcesoria bezdotykowe, czyli między innymi dozownik na mydło, uruchamiany na podczerwień. Dozownik łokciowy jest też dobrą alternatywą.

Mydło w pianie – lepszy wybór do tłumnie uczęszczanych toalet publicznych

Dozowniki mydła do rąk przystosowane są zarówno do środka czystości w płynie, jak i pianie. W przypadku placówek medycznych, np. przychodzi, gdzie codziennie przewija się mnóstwo pacjentów lepszym wyborem wydaje się być mydło w pianie. Umieszczenie go w specjalnym wkładzie zapobiega jego wyciekowi, a ekonomiczne zużycie wspomagają systemy automatyczne, czy też zawory zapobiegające kapaniu środków czystości po użyciu dozowników. Zatem nie dość, że można oszczędzić to jeszcze zapewnić czystość strefy umywalkowej na dłużej. Nie bez znaczenia jest również fakt, że mydło w pianie posiada bardziej skondensowane składniki myjące, dlatego może być skuteczniejsze w neutralizowaniu bakterii, przy użyciu mniejszej ilości .

Suszarka do rąk z filtrem HEPA – neutralizowanie niemal wszystkich bakterii

Kolejnym urządzeniem, którego nie powinno zabraknąć w toalecie w szpitalu czy przychodni jest suszarka z filtrem HEPA. Jak wiadomo do przychodni przychodzi wielu chorych, korzystających również z toalet. W związku z tym są one siedliskiem bakterii i wirusów chorobotwórczych. Dlatego w takich miejscach kluczowe znaczenie ma zastosowanie odpowiedniego systemu wentylacji, najlepiej z filtracją, a także suszarek do rąk z filtrem HEPA. Najczęściej jednak stosowane są jedynie suszarki, które same są już niemałym wydatkiem, zwłaszcza jeśli stawia się na najwyższej klasy filtry, które są w stanie zatrzymać 99,9% bakterii. Tam, gdzie przebywają osoby z obniżoną odpornością stosowanie takich filtrów powinno być koniecznością.

Podkłady na deskę sedesową – większy komfort i sterylność

Wśród akcesoriów, które powinny znaleźć się w szpitalach i placówkach medycznych są podkłady na deskę sedesową. Choć to wokół toalety gromadzi się najwięcej bakterii to sedes również jest ich siedliskiem, szczególnie przy złych nawykach higienicznych i spłukiwaniu toalety przy otwartej klapie, kiedy to wszystkie bakterie zostają wyrzucone do góry. W toaletach publicznych podkłady na sedes zwiększają komfort użytkowania toalety, a szczelne zamknięcie w pojemniku sprawia, że żadna bakteria nie ma prawa się do nich dostać i są całkowicie sterylne. Po użyciu wystarczy wyrzucić je do znajdującego się obok kosza. Takie podkłady, podobnie jak kostki toaletowe sprawiają, że kabina toaletowa dłużej pozostaje czysta, choć w miejscach takich jak szpitale i tak jest poddawana regularnej dezynfekcji.

Jest wiele przydatnych akcesoriów higienicznych, które powinny się znaleźć w toaletach publicznych narażonych w większym stopniu na mnożenie się groźnych bakterii, wirusów i grzybów. Warto wspomnieć jeszcze o pojemnikach na szczotki toaletowe, a także papier czy ręczniki papierowe. Wszystkie te akcesoria pozwalają stworzyć bardziej sterylną przestrzeń, także w toalecie publicznej w placówce medycznej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij