Sprawdź, jak pozbyć się mrówek z domu domowymi sposobami

Sprawdź, jak pozbyć się mrówek z domu domowymi sposobami

Istnieje ponad 1000 gatunków mrówek. O ile w ekosystemie stworzenia te są potrzebne, o tyle w naszych domach i mieszkaniach już nie. Co je przyciąga? Jak pozbyć się mrówek? Radzimy w tym artykule.

Co przyciąga mrówki

Mrówki mogą żyć praktycznie wszędzie. Niestety, często nieświadomie “zapraszamy” je do naszych domów. Czego zatem warto unikać? Co przyciąga mrówki?

Resztki jedzenia

Nie mamy tu na myśli sterty zalegającego tygodniami jedzenia. Wystarczą okruszki, szczególnie, jeśli jest to coś słodkiego, np. okruchy drożdżówki lub ciasteczek, których nie posprzątasz w porę.

Wilgoć

Mrówki żyją w koloniach. Jeśli jedna z nich znajdzie źródło wody, najpewniej ściągnie swoje towarzyszki. Pęknięta rura to zatem spore ryzyko, że w Twoim domu lub mieszkaniu zalęgną się mrówki.

Nieszczelność

O ile szczury czy myszy nie wszędzie się zmieszczą, mrówkom nie trzeba wiele, by dostały się do Twojego domu. Wystarczy szpara czy nieszczelna izolacja.

Jak pozbyć się mrówek z domu lub mieszkania

Zanim sięgniesz po środki ze sklepowej półki, wypróbuj domowe sposoby na mrówki.

Oto niektóre z nich.

Ziemia okrzemkowa (dwutlenek krzemu)

Ziemia okrzemkowa to rodzaj pyłu krzemionkowego wytwarzanego ze sproszkowanych, skamieniałych szczątków starożytnych organizmów wodnych zwanych okrzemkami.

Dwutlenek krzemu nie jest trujący. Zamiast tego zabija mrówki i inne szkodniki, pobierając olej z ich szkieletów i wysuszając je. Aby zabić mrówki za jego pomocą, po prostu posyp proszkiem dowolne miejsce, w którym mrówki wchodzą lub poruszają się po domu.

Detergenty

Domowe detergenty, takie jak mydło do rąk, płyn do mycia szyb lub detergenty w płynie, mogą zniechęcić mrówki do wejścia do domu. Wykorzystaj to, że mrówki mają słaby wzrok i polegają na zapachowych feromonowych śladach, które pozostawiają, aby poruszać się po świecie. Na szczęście domowe detergenty usuwają te ślady i pomagają odstraszać mrówki. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zmieszaj detergent z wodą i wyszoruj powierzchnię wodą z mydłem. W ten sam sposób można również użyć kupionego w sklepie środka do czyszczenia szkła.

Pieprz

Jak już wspominaliśmy, mrówki polegają na swoim węchu, aby poruszać się po świecie, a zapach pieprzu jest dla nich irytujący. Aby powstrzymać je przed wejściem do domu, posyp zmielonym czarnym lub czerwonym pieprzem wokół listew przypodłogowych i za urządzeniami. Użycie pieprzu na mrówki to łatwy, niedrogi, a co najważniejsze – bezpieczny sposób, by pozbyć się ich z domu lub mieszkania.

Jak pozbyć się mrówek z domu domowymi sposobami – podsumowanie

Na początku artykułu wspominaliśmy o tym, co przyciąga mrówki do naszych domów i mieszkań. Jak we wszystkim, ważna jest tutaj profilaktyka. Jeśli jednak te stworzenia już się u Ciebie zadomowiły, wypróbuj trzy proste domowe sposoby, zanim sięgniesz po mocniejsze środki. Pamiętaj, że plaga mrówek to nie jedyny problem, który może się zdarzyć w Twoich czterech kątach, dlatego pomyśl o ubezpieczeniu domu (tutaj ubezpieczenie). Dzięki temu możesz uniknąć finansowych konsekwencji nieprzewidzianych zdarzeń, dużo gorszych niż ci nieproszeni goście.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij