termostat elektroniczny

Termostaty – co warto o nich wiedzieć

Regulatory temperatury, czyli inaczej mówiąc termostaty, to urządzenia pozwalające na zaprogramowanie temperatury w pomieszczeniach. W przypadku korzystania z ogrzewania centralnego, regulacja temperatury jest niezwykle istotna. Dzięki niej możemy zadbać o swój komfort termiczny podczas przebywania w pomieszczeniu, a także zmniejszyć zużycie energii, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność finansową.

Na jakie cechy warto zwrócić uwagę wybierając termostaty?

Kupując termostaty, zwróćmy uwagę na łatwość ich obsługi, funkcjonalność, sposób montażu. Nowoczesny regulator temperatury posiada energooszczędne podświetlenie LED, wskaźnik niskiego poziomu baterii oraz duży wyświetlacz, dzięki czemu wszystkie informacje są czytelne.

Istotna jest również funkcjonalność urządzenia. Termostat elektroniczny powinien dać się ustawiać ręcznie, tymczasowo lub stale. Dodatkowo istotna jest możliwość wyboru jednego z kilku ustawień programowania dziennego. Dużym udogodnieniem jest sytuacja, w której ustawienia na każdy dzień możemy zaprogramować osobno, za pomocą aplikacji na telefonie lub ręcznie. Przeważnie, w zależności od naszych potrzeb, temperatura może być wyświetlana w stopniach Fahrenheita lub Celsjusza.

termostaty

Opisywany produkt to termostat dwustopniowy, dzięki czemu może on zarówno grzać, jak i chłodzić, co sprawia, że jest urządzeniem uniwersalnym. Jeżeli zdecydujemy się na zakup wysokiej klasy termostatów, będziemy mogli korzystać z wygodnej aplikacji. Posiadając aplikację, można z łatwością programować posiadane termostaty. Istnieje również możliwość zabezpieczenia urządzeń przed zmianą ustawień przez osoby nieuprawnione. Korzystanie z aplikacji pozwala również zaoszczędzić. Coraz więcej urządzeń udziela sugestii dotyczących najbardziej optymalnych ustawień.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Dobrej jakości termostaty są wyposażone w alarm, który informuje nas, że temperatura w pomieszczeniu stała się zbyt niska lub zbyt wysoka. Dobre urządzenie jest kompatybilne m.in. ze sterowaniem gazowymi kotłami nadmuchowymi i układami grzewczo-chłodzącymi do dwóch stopni grzania i dwóch stopni chłodzenia.

Termostaty doceniane przez Klientów korporacyjnych oferuje między innymi firma BH-Res. Wybierając urządzenia marki BH-Res, możemy spodziewać się łatwej obsługi i niezawodności termostatów. Model elektroniczny zapewnia możliwość kontrolowania temperatury z dokładnością wahającą się od 0,25 do 2,25 stopnia. Dzięki temu zapewniamy sobie duży komfort przebywania w pomieszczeniach z kontrolowaną temperaturą.

Termostaty świetnie sprawdzą się jako urządzenia wspierające optymalizację wydatków firmy. Dzięki nim będziemy w stanie dostosować ogrzewanie do bieżących potrzeb. W dni, w których pracownicy nie przebywają w biurze, możemy znacząco obniżyć temperaturę, nie wychładzając całkowicie pomieszczeń. Bardzo często jest to dużo bardziej opłacalne rozwiązanie niż ogrzewanie firmy “od zera.” Pełna kontrola nad temperaturą panującą w biurze to niewątpliwie duży komfort.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij