Chociaż ceny nowych mieszkań nie maleją, to jednak deweloperzy zaliczyli kolejne rekordowe półrocze. Statystyki wskazują, że w drugim kwartale obecnego roku największe firmy sprzedały nawet o 25% więcej mieszkań niż rok wcześniej!

Od ponad dekady trwa w Polsce boom mieszkaniowy. W sprzedaży znalazło się od tego czasu wiele nowych mieszkań, zarówno w dużych, jak i mniejszych miejscowościach. Jednak nie nasyciły one apetytów kupujących – zapotrzebowanie na nowe mieszkania jest cały czas bardzo duże.

Jeżeli również zainteresowały cię nowe mieszkania w Warszawie, warto pamiętać o tym, że sprzedają się obecnie jak świeże bułeczki. Gdy chcielibyśmy zakupić lokum spełniające wszystkie nasze oczekiwania, powinniśmy pamiętać o tym, żeby rezerwację wykonać odpowiednio wcześnie – gdy poszukiwania zostawimy na ostatni moment, może okazać się, że na rynku pierwotnym nie znajdziemy niczego interesującego.

Co więcej, musimy pamiętać o tym, że ceny mieszkań w Warszawie odbiegają od tych w innych miejscowościach w kraju – nierzadko są nawet dwukrotnie droższe. Średnio za jeden metr kwadratowy nowego mieszkania w stolicy będziemy musieli zapłacić od około 6 do 8 tysięcy złotych w zależności od lokalizacji.

Skąd tak wysoka sprzedaż nieruchomości w Warszawie oraz w innych dużych miastach w Polsce? Przede wszystkim nakręcana jest ona przez nabywców inwestycyjnych. Ci kupują mieszkania w dobrej lokalizacji, w pobliżu centrów miast i z dobrą komunikacją, aby potem przeznaczyć lokale na wynajem.

Aktualnie inwestycja w nieruchomości uznawana jest za jedną z najbardziej pewnych. Lokaty są słabo oprocentowane, a inne metody inwestycyjne są mało pewne. W przypadku lokali mieszkalnych musimy wprawdzie wyłożyć wyższą sumę, ale zyski mogą wynieść nawet ponad 5% w skali roku.

Jeśli także zainteresowały cię mieszkania na sprzedaż w Warszawie, sprawdź oferty już teraz, aby zapoznać się z propozycjami deweloperów. To bardzo dobry czas zarówno na kupno lokalu na własny użytek, jak i na inwestowanie na rynku nieruchomości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ