Nowe mieszkania w Warszawie sprzedają się jak świeże bułeczki

Nowe mieszkania w Warszawie sprzedają się jak świeże bułeczki

Chociaż ceny nowych mieszkań nie maleją, to jednak deweloperzy zaliczyli kolejne rekordowe półrocze. Statystyki wskazują, że w drugim kwartale obecnego roku największe firmy sprzedały nawet o 25% więcej mieszkań niż rok wcześniej!

Od ponad dekady trwa w Polsce boom mieszkaniowy. W sprzedaży znalazło się od tego czasu wiele nowych mieszkań, zarówno w dużych, jak i mniejszych miejscowościach. Jednak nie nasyciły one apetytów kupujących – zapotrzebowanie na nowe mieszkania jest cały czas bardzo duże.

Jeżeli również zainteresowały cię nowe mieszkania w Warszawie, warto pamiętać o tym, że sprzedają się obecnie jak świeże bułeczki. Gdy chcielibyśmy zakupić lokum spełniające wszystkie nasze oczekiwania, powinniśmy pamiętać o tym, żeby rezerwację wykonać odpowiednio wcześnie – gdy poszukiwania zostawimy na ostatni moment, może okazać się, że na rynku pierwotnym nie znajdziemy niczego interesującego.

Co więcej, musimy pamiętać o tym, że ceny mieszkań w Warszawie odbiegają od tych w innych miejscowościach w kraju – nierzadko są nawet dwukrotnie droższe. Średnio za jeden metr kwadratowy nowego mieszkania w stolicy będziemy musieli zapłacić od około 6 do 8 tysięcy złotych w zależności od lokalizacji.

Skąd tak wysoka sprzedaż nieruchomości w Warszawie oraz w innych dużych miastach w Polsce? Przede wszystkim nakręcana jest ona przez nabywców inwestycyjnych. Ci kupują mieszkania w dobrej lokalizacji, w pobliżu centrów miast i z dobrą komunikacją, aby potem przeznaczyć lokale na wynajem.

Aktualnie inwestycja w nieruchomości uznawana jest za jedną z najbardziej pewnych. Lokaty są słabo oprocentowane, a inne metody inwestycyjne są mało pewne. W przypadku lokali mieszkalnych musimy wprawdzie wyłożyć wyższą sumę, ale zyski mogą wynieść nawet ponad 5% w skali roku.

Jeśli także zainteresowały cię mieszkania na sprzedaż w Warszawie, sprawdź oferty już teraz, aby zapoznać się z propozycjami deweloperów. To bardzo dobry czas zarówno na kupno lokalu na własny użytek, jak i na inwestowanie na rynku nieruchomości!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij