Mieszkania wycenia się na wiele sposobów. Podjęcie się tego na własną rękę jest dosyć problematyczne. Ręczne przeglądanie ofert i porównywanie ich ze sobą może dać nierzetelne rezultaty – trudno odszukać lokale spełniające dokładnie te same kryteria. Alternatywą jest skorzystanie z wyceny online. Sonarhome.pl to portal, który zajmuje się szacowaniem wartości mieszań – szybko oraz darmowo.

Jak to wygląda w praktyce?

Portal ma trzy główne funkcjonalności, które znacznie pomagają w finalnej wycenie mieszkania.

  • Darmowa wycena online, która oparta jest na cenach ofertowych zebranych z setek tysięcy internetowych ogłoszeń sprzedaży mieszkań. Proces jest w pełni zautomatyzowany. Specjalnie zaprojektowany algorytm porównuje lokale o podobnych kryteriach. Aby poznać średnią cenę za metr w konkretnej lokalizacji, wystarczy podać podstawowe informacje o nieruchomości, takie jak: ulica, piętro, metraż, rok budowy oraz liczba pokoi.

  • Katalog cen, czyli gotowe wyceny zebrane w jednym miejscu, podzielone na konkretne warszawskie adresy. Przy każdym budynku znajduje się informacja o średnich cenach na podanej ulicy oraz w określonej dzielnicy. Kwoty zestawione są też z danymi na temat ogólnych cen sprzedaży nieruchomości. W wersji beta, w której obecnie znajduje się funkcjonalność, pod poniższym linkiem obejrzymy ceny mieszkań w Warszawie.

  • I funkcjonalnść znajdująca się obecnie w fazie testów, czyli katalog ofert – oferty z innych portali ogłoszeniowych zebrane w jednym miejscu. Sonarhome.pl pokazuje najciekawsze z nich i porównuje je ze sobą. Portal daje też możliwość opublikowania własnych ofert, a tym samym, dotarcia do szerszego kręgu odbiorców.

Wycena na podstawie cen transakcyjnych

W pełni za darmo udostępniamy wyceny mieszkań bazujące na cenach ofertowych. Są to kwoty początkowe i oficjalne. W ramach konsultacji analizujemy też prawdziwe ceny sprzedaży, czyli ceny transakcyjne, udostępniając informacje zarówno o ich lokalizacjach jak i wartościach. Skorzystaj z darmowej wyceny na Sonarhome.pl lub zadzwoń, by porozmawiać o własnym mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ