Narożnik, sofa, kanapa, co do spania w kawalerce

Narożnik, sofa, kanapa, co do spania w kawalerce?

Urządzanie kawalerki nigdy nie jest łatwe. Najwięcej problemów przysparza zaaranżowanie przestrzeni, która w dzień będzie służyła do przyjmowania gości, a w nocy do spania. Mebli wypoczynkowych na szczęście nie brakuje. Co będzie więc lepsze do małego mieszkania: narożnik, sofa czy kanapa?

Narożnik do kawalerki – jak wybrać?

W kawalerkach najczęściej spotykane są narożniki z funkcją spania. W dzień służą za mebel do siedzenia, można przyjmować na nim gości, dobrać do niego elegancki stolik kawowy, wówczas takie miejsce pełni rolę salonu. W nocy natomiast narożnik wystarczy rozłożyć, by zyskać duże i komfortowe łóżko do spania. Meble te dostępne są w różnych wymiarach, ale i kształtach. Niektóre z nich mają konstrukcję w formie litery L, inne U. Od powierzchni pokoju zależy, jaki narożnik będzie odpowiedni w danym salonu. W mniejszych kawalerkach częściej sprawdzają się narożniki L, które można postawić w kącie pokoju, wówczas zajmują one mniej miejsca.

Narożnik z funkcją spania musi być wygodny, w końcu będzie pełnił funkcję łóżka w nocy. Taki mebel nie może być więc ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Warto zwrócić uwagę na obicie narożnika. Ten będzie codziennie eksploatowany, musi być więc wykonany z wytrzymałych materiałów, by mógł służyć nam przez wiele lat. 

Kanapa w kawalerce – czy warto?

Kawalerki mogą mieć różne powierzchnie. Nie zawsze jest możliwość, by na 20 metrach kwadratowych podstawić wielki narożnik. Wówczas lepiej zdecydować się na kanapę, która również sprawdzi się w małym mieszkaniu. Jest to mebel wypoczynkowy, który nie ma dodatkowego boku jak narożnik. Kanapy również dostępne są w różnych rozmiarach. W sprzedaży można spotkać meble 2- lub 3-osobowe. Są one rozkładane, wiele z nich ma schowki na pościel. Niektóre kanapy są dodatkowo wyposażone w dekoracyjne poduchy, które zwiększają atrakcyjność mebli, ale i komfort podczas użytkowania w dzień. 

Kanapy jak najbardziej będą odpowiednie w kawalerkach, jednak trzeba dobrze je wybrać. Podobnie jak w przypadku narożników, kluczowe jest tu wytrzymałe obicie, które będzie odporne na ścieranie, zabrudzenia, uszkodzenia itp. Na plus jest to, że kanapy rozkładane dostępne są  wielu wersjach kolorystycznych, zatem można dopasować je niemal do każdej aranżacji. 

Sofa do kawalerki – czy znajdzie zastosowanie?

Bywa, że sofa określana jest trochę większym fotelem. Jest to mebel wypoczynkowy niższy od kanapy, najczęściej nie ma pod siedziskiem żadnego schowka. Rzadko kiedy sofy są też rozkładane. To raczej meble, które służą wyłącznie do wiedzenia. Nie można jednak odmówić im atrakcyjności. Wiele sof świetnie prezentuje się niemal w każdym salonie, niektóre są dekoracją samą w sobie. Często są też mniejsze od kanap. Minusem jest jednak to, że w przypadku większości takich mebli nie są rozkładane, więc nie można ich wykorzystać tak jak kanap czy narożników. Nie oznacza to jednak, że nie da się takich modeli znaleźć. Zdarza się, że w niektórych sklepach meblowych dostępne są niewielkie sofy z funkcją spania, jednak jest to wyjątek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij