Najnowsze trendy w designie gniazdek elektrycznych

Najnowsze trendy w designie gniazdek elektrycznych

O tym, że gniazda elektryczne pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną, specjaliści z zakresu aranżacji wnętrz przekonują od kilku sezonów. Czasy, kiedy w pomieszczeniach królował jednolity, biały osprzęt elektryczny powoli odchodzą do lamusa. Dziś gniazda elektryczne muszą być spójne z pozostałymi elementami wystroju. W ten sposób podkreślą jego charakter i wniosą do wnętrza powiew nowoczesnych trendów. Jakie gniazdka elektryczne będą modne w najbliższych sezonach?

Białe gniazdka elektryczne po raz kolejny przeżywają renesans

W nadchodzących miesiącach projektanci wnętrz będą przykładać dużą wagę do wyboru osprzętu elektrycznego. Dzięki temu gniazda i łączniki prądu wyjdą z cienia i będą grać ważną rolę w estetyce aranżacji. Ponieważ rok 2023 upłynie pod znakiem minimalizmu rozwiązania, do głosu znowu dojdą białe gniazdka elektryczne. Świetnie wpiszą się w monochromatyczne wnętrza – również te w skandynawskim stylu. Do wyboru pozostanie matowa lub błyszcząca biel. Zróżnicowanie to pozwoli optymalnie dopasować osprzęt do stylistyki aranżacji. 

Gniazdka elektryczne – jakie, jeśli nie białe?

Współczesne trendy aranżacyjne zapalą też zielone światło przed nieco ciemniejszymi tonacjami. A to oznacza, że swoje pięć minut będą przeżywać gniazdka elektryczne w odcieniach szarości, antracytu i czerni – wszystkie oczywiście w matowym wykończeniu. Będą stanowić mocny kontrapunkt dla jasnych ścian albo doskonale wtopią się w barwy ziemi czy intensywne, nasycone kolory. Staną się więc znakomitym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz – zarówno modernistycznych, jak i industrialnych.

Gniazdka elektryczne w metalowych ramkach – trend na 2023 rok

Gniazdka elektryczne modne w 2023 roku to także produkty w ramkach wykonanych z metalu. I chociaż zdecydowane prowadzenie obejmą te wykonane z aluminium, szczotkowana stal, mosiądz i miedź nadal pozostaną w kręgu zainteresowania miłośników ciekawie urządzonych przestrzeni. Tym bardziej, że doskonale wpiszą się w panujące od kilku miesięcy trendy eko oddające pierwszeństwo naturalnym surowcom.

Naturalne surowce wciąż w modzie

A skoro o nich mowa, należy także zaznaczyć, że w modzie nadal pozostają gniazdka elektryczne w szklanych ramkach. Pięknie odbijające refleksy światła wpiszą się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne przestrzenie. Tym bardziej, że są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Dużym zainteresowaniem z pewnością będą też cieszyć się gniazda elektryczne osadzone w ramkach z betonu albo drewna. Pierwsze świetnie dopełnią loftowe przestrzenie, drugie – znakomicie podkreślą charakter ciepłych i przytulnych wnętrz rustykalnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij