Narożnik, sofa czy kanapa Co do salonu

Narożnik, sofa czy kanapa? Co do salonu?

Wybór mebli do salonu wiąże się nie tylko z odpowiednim doborem aranżacji, ale też i tym, by pomieszczenie było praktyczne i wygodne. Jednym z najważniejszych punktów tego pomieszczenia jest rzecz jasna odpowiedni mebel wypoczynkowy. Najczęściej wymienia się tu narożnik, sofę lub kanapę. Które z nich sprawdzi się najlepiej w salonie? Czym się kierować przy wyborze?

Narożnik, sofa, kanapa – gdzie kupić?

Wybór odpowiedniego meble wypoczynkowego do wnętrza salonu może stanowić niemały dylemat. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta zarówno narożników, sof, jak i kanap, które w zależności od potrzeb, mogą doskonale sprawdzić się w niejednym wnętrzu. Często wymienia się przy tej okazji zalety i wady poszczególnych mebli i to, gdzie one pasują. Współcześnie jednak definicje te są już mocno rozmyte i widać to na przykładzie ofert wielu sklepów. Narożnik, kanapę oraz sofę do małego i dużego salonu kupisz online, mając do dyspozycji więcej możliwości, niż w przypadku sklepów tradycyjnych. Zresztą nawet sklepy stacjonarne przenoszą się powoli do sieci, dlatego warto szukać oferty, która sprawdzi się w twoim salonie.

Do jakiego wnętrza wybrać narożnik?

Narożniki to meble, które jednocześnie cieszą się dużą popularnością, jak również budzą wiele wątpliwości. Panuje przekonanie, że to wygodne rozwiązanie, które sprawdza się przede wszystkim w dużych wnętrzach i choć są bardzo praktyczne, ich przytłaczające rozmiary kojarzą się raczej z zagraceniem pomieszczenia. Nic bardziej mylnego, patrząc na to, jaki obecnie mamy duży wybór mebli tego typu i jak mogą się one między sobą różnić. Dzięki temu są bardzo uniwersalne, co pozwala je dopasować do dowolnego salonu, nawet takiego, którego metraż nie należy do największych. Najczęściej mają one dodatkową funkcję spania, dzięki czemu sprawdzą się jako łóżko dla gości, albo jako standardowe łóżko sypialniane.

Sofa w salonie – co wybrać?

Obok narożników, sofy stanowią drugi najczęściej wybierany mebel do salonów. Ich wybór na rynku jest naprawdę szeroki, a charakteryzują się przede wszystkim tym, iż są postrzegane jako te bardziej eleganckie. Są niższe od kanap, jednocześnie są także od nich bardziej miękkie i wygodniejsze. Jeszcze do niedawna były one pozbawione funkcji spania i stanowiły jedynie formę mebla wypoczynkowego, na którym można było usiąść, a nie się położyć. Obecnie jednak granice między sofą, kanapą czy nawet wersalką mocno się zatarły i w sklepach z powodzeniem można dostać także meble z możliwością rozłożenia. Sofy z założenia są jednak mniejsze – zazwyczaj dwuosobowe, dzięki czemu sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach i nie przytłaczają ich.

Gdzie sprawdzi się kanapa?

Czym właściwie różnic się kanapa od sofy? Przede wszystkim designem – są wyższe, szersze, a także z założenia mają funkcję spania, dzięki czemu mogą stanowić dodatkowe łóżko. Pod wieloma względami są więc bardziej praktyczne, a także wygodniejsze, choć trzeba pamiętać, że obecnie oba meble – kanapy i sofy na tyle się do siebie zbliżyły pod względem użytkowym, że czasami ciężko jest odróżnić jedno od drugiego. Kanapy zazwyczaj mają prostszy design, przez co łatwiej wpasowują się do różnych wnętrz.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij