Kiedy warto wybrać rolety podgumowane mini?

Rolety są coraz chętniej stosowane przez nas w różnego rodzaju pomieszczeniach, w których pomagają w osłonięciu się przed nadmiarem światła albo spojrzeniami z zewnątrz. Istnieje wiele ich rodzajów, które zasługują sobie na uwagę i mogą być stosowane w zależności od konkretnych potrzeb w danym pomieszczeniu. Dziś przyjrzyjmy się bliżej jednemu ich typowi – roletom podgumowanym. Zobaczmy, dlaczego i w jakich okolicznościach będą idealne.

Rolety podgumowane. Czym się charakteryzuje ich budowa?

Rolety podgumowane cechują się przede wszystkim szczególnym typem materiału, który został wykorzystany do ich produkcji. Umieszczone na nim podgumowanie sprawia, że rolety są bardzo grube i nie przepuszczają nawet odrobiny światła. Dzięki temu gwarantują doskonałe zaciemnienie każdego pomieszczenia, w którym zostaną zawieszone.

Jednocześnie jednak podgumowanie sprawia, że rolety tego rodzaju są stosunkowo ciężkie. To ogranicza nieznacznie ich wielkość, jednak przy standardowych oknach nie powinno stanowić żadnego problemu. Dodatkowo nawet takie rolety mogą być wykonane w wersji mini, która sprawia, że zajmują bardzo mało miejsca i gwarantuje ich estetyczny, minimalistyczny wygląd.

Ciemność w sypialni jest ważna!

Ciemność w pomieszczeniu, w którym spędzasz noc, jest dosłownie konieczna do tego, aby zachować prawidłową jakość odpoczynku. Sprawia, że zostaje zachowana prawidłowa higiena snu, a w konsekwencji prowadzi do lepszego odpoczynku, wysypiania się i większej porcji energii w ciągu dnia.

Niestety w wielu domach osiągniecie idealnej ciemności jest po prostu niemożliwe. Nawet jeśli zdecydujemy się na wyłącznie dokładnie wszystkich źródeł światła w naszym mieszkaniu, nie jesteśmy w stanie pozbyć się przejeżdżających samochodów czy lamp ulicznych. Właśnie dlatego musimy znaleźć alternatywne rozwiązania, takie jak szczelne materiały zasłaniające okno.

Rolety, które zapewnią ci idealną ciemność

Dawniej do zasłaniania okien stosowano przede wszystkim firany, zasłony i żaluzje, jednak obecnie wyszły one z mody. Zastąpione zostały znacznie bardziej funkcjonalnymi roletami, które ulegają mniejszemu zabrudzeniu i stanowią dodatkową dekorację na szybie okiennej. Dodatkowym atutem rolet, którego nie mają żaluzje, jest bardzo łatwy i często bezinwazyjny montaż, który pozwala na ich stosowania w każdym domu, na każdym rodzaju okien.

Rolety są rozwiązaniem preferowanym również dlatego, że w swojej podgumowanej wersji zapewniają idealną ciemność. Nie przepuszczają ani odrobiny światła dziennego czy też sztucznego, co sprawia, że są szczególnie cenione przez osoby mające trudność z zasypianiem. Jednocześnie ich budowa gwarantuje najwyższy poziom odizolowania od otoczenia, co z kolei przekłada się na poczucie komfortu i intymności – a to może być bardzo ważne właśnie w sypialni.

Do każdej aranżacji

Dodatkową zaletą rolet podgumowanych jest możliwość znalezienia ich w różnych kolorach, co sprawia, że mogą być wykorzystywane w różnorodnych pomieszczeniach. Pasują praktycznie do wszystkich aranżacji, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij