Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Jakie rolety zewnętrzne wybrać? Lepszym rozwiązaniem będą rolety podtynkowe na wymiar, nadprożowe, elewacyjne czy nakładane? Na co zwrócić uwagę, kupując rolety zewnętrzne? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem. 

  1. Jakie rolety zewnętrzne wybrać?
  2. Czym wyróżniają się rolety podtynkowe na wymiar?
  3. Na co zwrócić uwagę kupując rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Do najważniejszych zalicza się skuteczną ochronę akustyczną, precyzyjne zaciemnienie, efektywność energetyczną czy fakt, że dzięki nim możemy odizolować wnętrze domu lub mieszkania od promieni słonecznych. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie nagrzewać się w upalne dni, a właściciel zaoszczędzi na prądzie, gdyż nie będzie musiał włączać klimatyzacji – jeśli ją posiada. Ponadto rolety zewnętrzne nierzadko gwarantują również doskonałą ochronę przed włamywaczami. Jesteś zainteresowany roletami zewnętrznymi, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie wybrać? Podpowiedzi znajdziesz w niniejszym wpisie. 

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Na rynku można znaleźć wiele rolet zewnętrznych, które różnią się między sobą nie tylko konstrukcją czy kolorem, ale także sposobem oraz miejscem instalacji. Biorąc pod uwagę to ostatnie kryterium, możemy wyszczególnić rolety zewnętrzne elewacyjne, naokienne, podtynkowe, nadprożowe oraz nakładane. Najtańszym produktem są rolety zewnętrzne elewacyjne, w których skrzynkę montuje się – jak sama nazwa wskazuje – na elewacji domu. Naokienne instaluje się we wnęce okiennej, ale niestety to rozwiązanie przy mniejszych oknach ma jedną wadę. Otóż kaseta z reguły zasłania trochę światła, a zatem nawet podciągnięta maksymalnie do góry roleta będzie sprawiać, że w dalszym ciągu do wnętrza zbyt dużo światła nie będzie wpadać. Rolety zewnętrzne nakładane doskonale sprawdzą się u tych osób, którym zależy bardzo na względach estetycznych. Minusem tej opcji jest fakt, że ich montaż można przeprowadzić tylko i wyłącznie wtedy, gdy wymienia się całe okna. Dlaczego? Ponieważ rolety całkowicie chowają się w ścianie. Natomiast skrzynkę rolet zewnętrznych nadprożowych umieszcza się w nadprożu okna. Z tego względu montaż tego rodzaju rolet należy zaplanować stosunkowo wcześniej. 

Sporą popularnością cieszą się rolety zewnętrzne podtynkowe. Jeśli interesują Cię rolety podtynkowe na wymiar, już teraz sprawdź ofertę na https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-podtynkowe, gdzie znajdziesz szereg różnorodnych rozwiązań w atrakcyjnych cenach. Z tego względu, że rolety te zakłada się w elewacji domu, wybiera się je już na etapie budowy domu. Czym wyróżniają się rolety podtynkowe? Odpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu. 

Czym wyróżniają się rolety podtynkowe na wymiar?

Jak już wspominaliśmy, rolety podtynkowe cieszą się sporą popularnością. Ze względu na swoją konstrukcję należy je montować jeszcze na etapie projektowania domu. Te funkcjonalne rozwiązania gwarantują nie tylko doskonałą izolację termiczną, ale także świetną izolację akustyczną. Ponadto wyróżniają się estetycznym i minimalistycznym wyglądem. Do zalet zalicza się wysoki komfort obsługi, możliwość bezproblemowej integracji z moskitierą oraz to, że nie wymagają żadnej ingerencji w konstrukcję okien. To świetna opcja dla tych osób, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniego bilansu energetycznego budynku. Zimą rolety podtynkowe zabezpieczają dom przed nadmiernym wychładzaniem się, a latem natomiast przed przegrzewaniem się.

Pamiętaj, aby decydować się na rolety podtynkowe wykonane z odpowiednich materiałów. Warto wybierać te modele, które składają się z wysokiej jakości profili aluminiowych dodatkowo wypełnionych pianką poliuretanową. Jeśli w danym produkcie zastosowano dwuwarstwową powłokę lakierniczą, możesz mieć pewność, że rolety podtynkowe wykazują również wysoką odporność na działanie przeróżnych czynników atmosferycznych oraz na ścieranie. Wysokie bezpieczeństwo natomiast gwarantują te rozwiązania, w których montuje się – na przykład – zamki baskwilowe, automatyczne lub ręczne rygle, sprężyny i samoblokujące wieszaki. 

Na co zwrócić uwagę kupując rolety zewnętrzne?

Wybierając rolety zewnętrzne podtynkowe oraz każde inne, zwróć szczególną uwagę na sposób wykonania produktu. Warto decydować się na takie rolety podtynkowe, które wykonano z trwałych materiałów. Ponadto najlepsze rolety składają się z odpowiednio wzmocnionych prowadnic, wieszaków i profili.

Kolejnym czynnikiem jest sposób sterowania. Metodę podciągania i spuszczania rolet dobierz do własnych potrzeb i wymagań. Na rynku dostępne są rozwiązania, którymi steruje się ręcznie oraz rolety zewnętrzne automatyczne. Te pierwsze steruje się za pomocą taśmy, linki lub wału korbowego. Drugie natomiast zwykle wyposaża się w odpowiedni silnik elektryczny. W takim przypadku do zamknięcia lub otwarcia rolety wykorzystuje się pilot , lub łącznik, który z reguły montuje się w ścianie. Jeśli interesuje Cię automatyczne sterowanie roletami, koniecznie sprawdź rozwiązania proponowane dla tak zwanego inteligentnego domu. Dzięki odpowiedniej technologii możesz zdalnie sterować roletą lub sparować ją ze swoim systemem alarmowej instalacji. W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań o pancerz rolety lub jak zmierzyć zewnętrzne podtynkowe rolety, aby nie było problemów podczas montażu rolety, możesz skontaktować się ze sprzedawcą. Chętnie podpowie, jakiej rolety podtynkowej unikać, a jaka roleta zewnętrzna podtynkowa sprawdzi się najlepiej. Może również doradzić, jak przeprowadzić montaż rolet podtynkowych, aby uzyskać najlepsze efekty. Dzięki temu doskonała izolacja termiczna i profesjonalny serwis rolety czekają na wyciągnięcie ręki. Produkty dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, więc łatwo wpasujesz je w konstrukcję okna. Jeżeli do konkretnego pancerza rolety nie ma jakiegoś elementu, możesz wybrać inny wariant, aby spasować go z powierzchnią elewacji.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij