Jak wybierać drzwi wejściowe do budynku

Drzwi wejściowe umieszczone w budynku wielorodzinnym, nie muszą spełniać wielu wymogów, które są głównie domeną drzwi wejściowych w zwykłych domach jednorodzinnych.

Oczywiście wszystko zależy od wyboru sami drzwi, ponieważ stolarka jest w tym wypadku ważna, ale nie najważniejsza w zależności od tego, jakie warunki panują w klatce. Drzwi wewnątrz klatkowe, to przede wszystkim sztuka umiejętnego wyboru. W takim wariancie powinniśmy po prostu wybrać odpowiedni wymiar takich drzwi oraz zabezpieczania antywłamaniowe, aby nikt nie włamał się do klatki.

Większa wytrzymałość techniczna

Drzwi wewnątrz klatkowe, muszą posiadać większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, przez co mówimy tutaj o stolarce drzwiowej, która musi być w pełni uniwersalna. Niestety bardzo ciężko dzisiaj dopasować drzwi w taki sposób, aby wszystkie podane wyżej parametry były uwzględnione. Oczywiście w takich wypadkach, mamy możliwość zamówienia indywidualnych drzwi, gdzie za drobną opłacą, zostaną poprawione parametry w taki sposób, aby drzwi po prostu bardziej nam odpowiadały.

Zawsze istnieje możliwość poprawienia warunków technicznych i użytkowych w drzwiach i czasem warto skorzystać z takiej opcji, ponieważ tylko wtedy produkt jest skrojony bezpośrednio w taki sposób, aby spełniać nasze oczekiwania. Drzwi do klatki powinny być w pełni uchylne i otwierać się do wewnątrz. W wielu przypadkach na osiedlach stosuje się drzwi otwierane na zewnątrz, ponieważ są one bardziej wytrzymałe na próbę sforsowania, ale niestety wiele rodzin wyraża sprzeciw i wtedy instaluje się tradycyjne rozwiązania wewnętrzne.

Drzwi nie zawsze są odpowiednim rozwiązaniem

W przypadku problemów z zewnętrznym sposobem otwierania, sprawa opiera się na trudniej drodze ewakuacji w przypadku pożaru lub też innego nieszczęścia. Drzwi są także dobierane pod względem zastosowanych materiałów i najczęściej są to drzwi metalowe, które są w stanie zapewnić większą wytrzymałość na odkształcenie, nawet pod wpływem działania dużej siły.

Drzwi drewniane nie są już takim solidnym zabezpieczeniem i dlatego rezygnuje się dzisiaj z takich rozwiązań. Drzwi muszą być też właściwie zadbane, a także chronić przed czynnikami z zewnątrz. Najpoważniejszym problemem wydaje się zmienna aura, drzwi muszą być odporne na działanie deszczu, mrozu oraz innych skrajnych warunków atmosferycznych. Wybrana stolarka drzwiowa musi charakteryzować się jednolitym kolorem, ponieważ w bramach nie stawia się na estetykę, tylko solidność wykonania najważniejszych elementów. Dawniej, kiedy jeszcze stosowano masowo drzwi drewniane, estetyka była lepsza, ale w rzeczywistości jest to najmniej ważny szczegół obecnie, dlatego nie trzeba się na nim skupiać.

Inna forma drzwi

W zależności od wyboru, musimy liczyć się, z tym że większość klatek nie jest ogrzewana zimą, dlatego, drzwi wejściowe do budynku, powinny być szczelne, tylko w taki sposób w klatce nie będzie tak zimno.

Jeśli drzwi będą przepuszczać zimno z zewnątrz, to lokatorzy odczują dodatkowy chłód we własnych mieszkaniach, dlatego nie wolno tego parametru w żaden sposób lekceważyć. Drzwi dodatkowo powinny mieć też wysoki współczynnik izolacji akustycznej, jeśli mieszkamy przy bardzo ruchliwej drodze, to wybrane drzwi, muszą tłumić dźwięki, aby nie przenikały one bezpośrednio na klatkę, ponieważ byłoby to bardzo uciążliwe, dla mieszkających w budynku lokatorów. Warto więc dopasować drzwi do klatki w taki sposób, aby posiadały one najwięcej potrzebnych cech, tylko w taki sposób możemy dokonać właściwego wyboru.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij