Jak poradzić sobie ze sprzątaniem po remoncie

Jak poradzić sobie ze sprzątaniem po remoncie?

Sprzątanie po remoncie to prawdziwe wyzwanie. Jak się do niego zabrać i jakie środki czyszczące zakupić? Czy istnieją skuteczne sposoby, aby efekt gruntownego sprzątania utrzymać na dłużej?

3 zasady, o których warto pamiętać, sprzątając po remoncie

Przed rozpoczęciem porządków warto zaopatrzyć się w specjalne środki czyszczące. Najlepiej sprawdzą się preparaty czyszczące używane przez profesjonalistów – nimi bez trudu można usunąć nawet najbardziej uciążliwe zanieczyszczenia. Jeżeli nie orientujesz się, jakie środki warto zakupić i wiesz, że nie poradzisz sobie samodzielnie z posprzątaniem wszystkich pomieszczeń, rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy fachowców.

Jeżeli chodzi o zasady, o których warto pamiętać, sprzątając po remoncie, to do najważniejszych zalicza się:

1) Sprzątanie od góry do dołu

Aby sprzątanie było efektywne, należy zacząć od najwyższych partii i systematycznie schodzić aż do podłogi. W pierwszej kolejności sprzątnij sufit, a następnie ściany i okna. To prosty sposób, aby nie trzeba było sprzątać kilka razy.

2) W pierwszej kolejności sprzątanie na sucho

Kurzu i pyłu w pomieszczeniach, w których był przeprowadzany remont, jest najwięcej. Zacząć trzeba zatem od jego usunięcia. Przyda się odkurzacz przemysłowy, ale jeżeli nie masz dostępu do takiego urządzenia, skorzystaj ze zwykłego, domowego odkurzacza.

3) Sprzątanie na mokro kilka razy

Przetarcie podłogi na mokro jeden raz nie wystarczy. Przez kilka kolejnych dni na panelach czy kafelkach będzie osadzać się pył, który należy usuwać na bieżąco. Jeżeli na podłodze pozostały plamy po farbie, nie obejdzie się bez użycia rozpuszczalnika.

Wiesz, że nie podołasz z samodzielnym posprzątaniem mieszkania lub domu po remoncie? Aby znaleźć osobę (osoby), które pomogą Ci w tym zadaniu, skorzystaj z serwisu www.pomocedomowe.pl. Znajdziesz tam oferty osób zajmujących się sprzątaniem dorywczo lub na cały etat. Część z nich ma dostęp do specjalistycznych środków i urządzeń, które ułatwiają sprzątanie.

Jak utrzymać idealną czystość w mieszkaniu lub domu?

Wyremontowane pomieszczenia są charakterystyczne – panuje w nich świeżość. Gdy zostaną one posprzątane, przebywanie w nich jest prawdziwą przyjemnością. Czy można ten stan zachować na dłużej? Owszem. Co ciekawe, wcale nie jest to trudne, wystarczy tylko wdrożyć w życie kilka zasad:

  • Ustalić i na bieżąco realizować harmonogram sprzątania. Codzienne zmywanie, sprzątanie raz w tygodniu łazienki, odkurzanie co 2 lub 3 dni – wystarczy do każdego dnia tygodnia przypisać wykonanie innych czynności. W ten sposób sprzątanie nie będzie nużyć, a w mieszkaniu czy domu będzie stale czysto.
  • Drobne prace wykonywać na bieżąco. Zmywanie tuż po posiłku, odkładanie rzeczy do szafy po ich wyprasowaniu czy ścielenie łóżka codziennie rano – to czynności, których wykonanie nie zajmuje wiele czasu. Efekt jest jednak widoczny.
  • Ograniczyć liczbę rzeczy na widoku. Im więcej rzeczy na półkach czy regałach, tym więcej kurzu. Dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie bibelotów znajdujących się na widoku – staraj się jak najwięcej rzeczy pochować w szafach i szafkach.

Nie masz czasu na systematyczne sprzątanie? Skorzystaj z pomocy. „Sprzątanie w Warszawie”, „sprzątanie w Gdańsku” czy „sprzątanie w Krakowie” – w sieci znajdziesz wiele ogłoszeń osób, które sprzątaniem zajmują się zawodowo.

Wynajęcie gospodyni lub osoby, która raz lub dwa razy w tygodniu gruntownie posprząta Twoje mieszkanie lub dom, to sposób, aby zawsze – niezależnie od okoliczności – przebywać w czystych pomieszczeniach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij