Drzwi do sypialni – jak je wybrać

Drzwi do sypialni – jak je wybrać?

O czym musisz pamiętać, kiedy wybierasz drzwi do tego pomieszczenia? Jakie drzwi nie sprawdzą się w sypialni, a jakie pasują do niej idealnie? Sprawdź!

Wybór drzwi wewnętrznych to decyzja na wiele lat, przy której można łatwo popełnić kilka błędów. Najczęstszym jest montaż takich samych drzwi w całym mieszkaniu. O tym, że różne pomieszczenia wymagają różnych drzwi wewnętrznych, najłatwiej przekonać się na przykładzie drzwi do sypialni.

Dobre Dla Domu – poznaj porady ekspertów i stwórz komfortową aranżację mieszkania.

Drzwi do sypialni – co zamiast drzwi uchylnych?

Przestrzeń sypialni, zazwyczaj mniejszą niż normalny pokój, zajmuje przede wszystkim jedno- lub dwuosobowe łóżko. Dobrze więc wykorzystać w niej wszelkie sposoby na zaoszczędzenie wolnego miejsca. Właśnie dlatego warto wybrać drzwi, których skrzydło nie otwiera się do wewnątrz sypialni:

  • drzwi przesuwane – skrzydło drzwi przesuwa się wzdłuż ściany. Możliwe jest także ukrycie drzwi w ścianie, ale wymaga to przygotowania odpowiedniej konstrukcji;
  • drzwi łamane – są podzielone na dwie symetryczne części, dzięki czemu po otworzeniu zajmują bardzo mało miejsca;
  • drzwi harmonijkowe – są podzielone na wiele elementów składających się jak harmonijka.

Niestety drzwi przesuwane, łamane lub harmonijkowe – ze względu na niewielką grubość – nie zapewniają dostatecznej izolacji akustycznej sypialni. Są również mniej odporne na uszkodzenia i eksploatację – często psują się zwłaszcza drzwi harmonijkowe. Jeśli mała przestrzeń Cię nie ogranicza Twojego wyboru, lepiej zdecydować się na drzwi wewnętrzne drewniane.

Drzwi do sypialni – co z przeszkleniem?

Drzwi do sypialni powinny przede wszystkim zapewniać prywatność, dlatego popularne w nowoczesnych domach przeszklenia nie wydają się dobrym rozwiązaniem w ich przypadku. Nie musisz jednak z nich rezygnować, jeśli przezroczyste elementy dobrze komponują się z resztą stylizacji sypialni lub korytarza. Wystarczy, abyś pamiętał o wyborze odpowiednich przeszkleń:

  • szkło matowe, ornamentowe lub barwione – dzięki niemu wnętrze sypialni będzie niewidoczne z poziomu korytarza;
  • przeszklenia w górnej lub dolnej części skrzydła – niewielkie szklane szybki utrudnią zaglądanie do sypialni z zewnątrz.

Zaletą drzwi z przeszkleniami jest to, że lekko doświetlają one wnętrze sypialni, dzięki czemu pomieszczenie znajdujące się w północnej części domu, do której dociera mało słońca, będzie wyglądało lepiej. Warto jednocześnie pamiętać o tym, że drzwi z przeszkleniami charakteryzują się mniejszą izolacją akustyczną niż drzwi pełne (tzn. wykonane z jednego materiału). To szczególnie istotne w sytuacji, gdy Twoja sypialnia znajduje się np. w pobliżu salonu, w którym toczy się życie rodzinne.

Sprawdź drzwi do sypialni z przeszkleniami na stronie Dobre Dla Domu, których nowoczesny styl zapewni Ci komfortowy odpoczynek!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij