Domofon WiFi – odkryj jego możliwości!

Profesjonalny domofon WiFi to sprzęt, który stanowi nowoczesną odpowiedzi na oczekiwania użytkowników w zakresie funkcjonalności systemów bezpieczeństwa i kontroli dostępu. W artykule odkryjemy jego zalety i zastosowania oraz przedstawimy najważniejsze informacje na jego temat.

Współczesne systemy domofonowe oraz wideofonowe oferują użytkownikom szereg nowatorskich funkcji. Poza standardowymi możliwościami komunikacji głosowej czy sterowania elektrozaczepem drzwi wejściowych, umożliwiają chociażby komunikację interkomową czy niezależne otwieranie wejścia do budynku kartą lub kodem. Domofony WiFi to jeszcze ciekawsze rozwiązania, oferujące przede wszystkim możliwość podłączenia urządzeń do sieci LAN w sposób bezprzewodowy.

Jak działa domofon WiFi?

Na wstępie omówimy, jak właściwie działa domofon WiFi. Jego istota działania jest bardzo podobna do tradycyjnych zestawów domofonowych. Instalacja w uproszczeniu składa się z co najmniej jednej stacji bramowej oraz jednego urządzenia abonenckiego – słuchawki unifonu. Osoba zamierzająca wejść do budynku wciska przycisk, a w mieszkaniu czy innym pomieszczeniu rozlega się dźwięk dzwonka. Użytkownik unifonu musi podnieść słuchawkę, porozumieć się głosowo z osobą na zewnątrz budynku i zadecydować, czy otworzy drzwi przyciskiem.

Oczywiście współczesne rozwiązania domofonowe oferują dużo więcej możliwości. Wejście do budynku nie musi każdorazowo oznaczać dzwonienia do mieszkania lub innego lokalu. Wiele modeli urządzeń posiada czytnik kart zbliżeniowych RFID oraz klawiaturę do zamku kodowego. Największym wyróżnikiem domofonu WiFi jest zatem fakt działania w sieci bezprzewodowej i brak potrzeby doprowadzania kabla sieci komputerowej do konkretnego urządzenia.

Odkryj zalety i zastosowania domofonów z WiFi

Główną zaletą domofonów z WiFi jest oczywiście brak potrzeby prowadzenia dedykowanego okablowania sieci komputerowej do transmisji danych. Przesyłanie sygnału audio, a niejednokrotnie również obrazu wideo wraz z dodatkowymi informacjami odbywa się przy użyciu fal radiowych. Należy jednak pamiętać, że do urządzenia musi zostać doprowadzone zasilanie, a sprzęt musi pozostawać w zasięgu sieci WLAN. Zarówno domofony WiFi z kamerą, jak i tradycyjne zestawy domofonowe WiFi, coraz częściej posiadają możliwość zdalnego zarządzania z użyciem aplikacji mobilnej – to ich kolejna zaleta. Modele wspierające protokół SIP 2.0 umożliwiają dodatkowo przekierowanie rozmów na smartfona. Szereg korzyści wynikających z wyboru urządzeń domofonowych z Wi-Fi sprawia, że są one stosowane zarówno w domach, jak i blokach mieszkalnych czy obiektach użytkowych.

Najważniejsze informacje o domofonach WiFi

Dostępne na polskim rynku domofony WiFi cechują się szeregiem rozmaitych parametrów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na ich temat.

  • Komunikacja radiowa – urządzenia działają w sieci bezprzewodowej, co oznacza, że nie trzeba do nich doprowadzać dodatkowego okablowania LAN.
  • Wbudowana kamera – wiele modeli posiada wbudowaną kamerę video, co pozwala również na realizację prostych funkcji monitoringu wizyjnego.
  • Łatwy montaż – dostępne na rynku urządzenia są łatwe w montażu i przeznaczone zazwyczaj do instalacji metodą natynkową.
  • Obsługa wielu użytkowników – w zależności od potrzeb mamy możliwość doboru rozwiązań pozwalających na obsługę kilkudziesięciu, a nawet kilkuset użytkowników.
  • Szerokie możliwości integracji – domofony WiFi mogą zostać zintegrowane z systemem alarmowym albo elementami instalacji kontroli dostępu.

Dodajmy, że stacje bramowe są zazwyczaj zbudowane z użyciem solidnych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie korozji.

Gdzie można kupić dobry domofon WiFi?

Na koniec odpowiemy na jeszcze jedno ważne pytanie – gdzie można kupić dobry domofon WiFi? Dobrym pomysłem jest oczywiście zasięgnięcie rady u zaufanego i doświadczonego instalatora systemów domofonowych Wi-Fi. Warto też sprawdzić opinie klientów na temat sklepów w internecie. My natomiast rekomendujemy zapoznanie się z ofertą sklepu internetowego EC System. Na ich klientów czeka nie tylko szeroki asortyment domofonów, lecz również fachowe doradztwo zakupowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij