Czy drzwi przesuwne nadają się do każdej aranżacji

Czy drzwi przesuwne nadają się do każdej aranżacji?

Drzwi przesuwne to popularne i coraz częściej stosowane w budownictwie, nie tylko mieszkaniowym, rozwiązanie. Nic dziwnego – tego typu drzwi posiadają wiele zalet. Po pierwsze, pozwalają w racjonalny sposób wykorzystać przestrzeń w mieszkaniu. Po drugie sprawiają, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Oprócz funkcjonalności, dodatkowo drzwi suwane posiadają walory estetyczne. Czy nadają się jednak do każdej aranżacji?

Drzwi suwane składają się ze skrzydeł drzwiowych, prowadnicy, wózków z kółkami i elementów blokujących, a zarazem zapewniających stabilność całości konstrukcji. Skrzydła drzwi produkowane są z drewna, płyty wiórkowej lub PVC. Drzwi mogą być przeszklone. Stosowane w nich rodzaje szyb to między innymi przeszklenia przezroczyste, matowe lub zdobione. Oprócz walorów estetycznych mogą posiadać również inne zalety np. mogą odbijać promienie słoneczne.

Drzwi przesuwne w codziennej aranżacji

Nowoczesnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem architektonicznym we wnętrzach jest zastosowanie drzwi suwanych jako elementu oddzielającego od siebie pomieszczenia lub części użytkowe pomieszczeń. Warto wybrać drzwi, które będą idealnie komponowały się z całym wnętrzem. Jeśli nasza przestrzeń jest urządzona w nowoczesnym stylu, postawmy na minimalistyczne rozwiązania, bez zbędnych zdobień, za to z wyrazistymi lub nietypowymi wypełnieniami. Pamiętajmy, że mniej znaczy więcej. Jeśli nasze wnętrze reprezentuje tradycyjny styl, postawmy na model z prawdziwego drewna. Pamiętajmy przy tym, że montując drzwi suwane na pełną wysokość pokoju, uzyskujemy efekt optycznego powiększenia wnętrza.

Drzwi przesuwne mogą pełnić również rolę drzwi wejściowych. To świetna alternatywa dla zwykłych drzwi otwieranych z prostego powodu – chowane są w ścianie i dzięki temu nie zajmują przestrzeni użytkowej. Głębokość na jaką będą schowane, można dowolnie regulować.

Istotne jest, aby wybrane przez nas drzwi przesuwne nie zaburzyły harmonii całego pomieszczenia – dotyczy to zarówno modeli, dzięki którym rozdzielimy przestrzeń, jak i drzwi chowanych w ścianie. Jeśli nie jesteśmy pewni lub uważamy, że nie posiadamy zmysły estetycznego, możemu skorzystać z porady architekta.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie drzwi przesuwnych?

Przed decyzją o zakupie warto zapoznać się z budową oraz technicznymi aspektami montażu drzwi przesuwnych. Mogą one występować w różnych, nietypowych wymiarach. Istotny element – prowadnica – wykonana jest zazwyczaj ze stali lub aluminium. Warto zainwestować w solidną konstrukcję aluminiową, ponieważ opierający się na niej mechanizm jest zdecydowanie bardziej cichy, co wpływa na komfort użytkowania.

Jeśli zależy nam na szczególnym komforcie, z pewnością interesującym i innowacyjnym rozwiązaniem jeśli chodzi o drzwi suwane, będzie zastosowanie toru dolnego wpuszczanego, który jest alternatywą dla tradycyjnego toru mocowanego nawierzchniowo. Taki tor montowany jest pod wykładziną, płytkami lub w podłodze, dzięki czemu pozbędziemy się dodatkowego, wystającego z podłogi zbędnego elementu.

Drzwi przesuwne to idealny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni w mieszkaniu. Dokonując zakupu warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, wygląd oraz trwałość – powinny cechować się wytrzymałymi oraz sprawnymi elementami konstrukcji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij