Czy czyszczenie elewacji karcherem jest skuteczne?

Mycie elewacji to dla wielu właścicieli budynków twardy orzech do zgryzienia. Niestety domywanie zabrudzeń ze ścian zewnętrznych nie jest tak proste jak zwykłe, domowe porządki. Na szczęście istnieją sposoby, aby uporać się z zanieczyszczeniami. Myć samemu czy powierzyć to w ręce specjalistów? Czy mycie karcherem to jedyny sposób?

Mycie elewacji samemu czy ze specjalistą?

Aby skutecznie umyć ściany zewnętrzne budynku, wystarczy potraktować je ciepłą wodą i ewentualnie specjalnym płynem czyszczącym. Nie jest to jednak tak proste jak mogłoby się wydawać, gdyż zazwyczaj wymaga to zastosowania odpowiednich sprzętów. Czyszczenie elewacji lepiej zlecić profesjonalistom jak Steigerteam.pl, gdyż dysponują oni wszelkimi niezbędnymi akcesoriami i środkami do tego typu prac. Firmy takie jak Steiger Team w swojej ofercie mają często takie usługi jak: czyszczenie/odkurzanie konstrukcji, mycie elewacji szklanych, mycie fasad aluminiowych, doczyszczanie/renowacja fasad, doczyszczanie klinkieru i cegły. Warto również podkreślić, że fachowcy umyją elewację budynku lepiej, niż amatorzy, czy nawet osoby, które nigdy tego nie robiły.

Jak wygląda czyszczenie elewacji?

Czyszczenie elewacji może odbywać się kilkoma różnymi metodami, które dobiera się odpowiednio do fasady budynku. Istotne są też rodzaje zabrudzeń, z którymi mamy do czynienia. Czasem niezbędne jest także odnowienie elewacji i konserwacja. Przed rozpoczęciem pracy lub zatrudnieniem fachowców należy zastanowić się, czy stopień zabrudzenia elewacji nadaje się do samodzielnego wyczyszczenia. Na rynku istnieje bowiem wiele różnych urządzeń do domowego użytku, jednak może okazać się, że lepiej do tej pracy wziąć specjalistę. Mycie samodzielne elewacji sprawdza się w przypadkach, gdzie można zastosować np. myjkę ciśnieniową. W przypadku starszych domów lub takich o delikatnych ścianach należy zastosować inne metody, które wykorzystywane są w ramach prac wysokościowych.

Czyszczenie elewacji karcherem

Jednym z najpopularniejszych sprzętów do samodzielnego oczyszczania elewacji budynków są urządzenia firmy Karcher. Najbardziej rekomendowane są myjki wysokociśnieniowe, które są przystosowane do ciężkich zabrudzeń i długotrwałej pracy. Są one stosunkowo skuteczne do wszelkich budynków, w których można zastosować mycie wysokociśnieniowe, jednak nie sprawdzą się do wspomnianych już domów o starszej zabudowie i o delikatnych konstrukcjach. Wówczas zastosowanie karchera może przynieść więcej szkody niż pożytku. W większości przypadków sprawdzi się mycie niskociśnieniowe, odbywające się z zastosowaniem technik alpinistycznych.

Podsumowując, to, czy możemy zastosować sprzęty typu karcher do samodzielnego mycia elewacji, czy przeprowadzimy czyszczenie z pomocą specjalistycznej firmy, jest kwestią w dużej mierze indywidualną. Zależy to przede wszystkim od rodzaju elewacji i stopnia zabrudzeń, których chcemy się pozbyć. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że gdy zdecydujemy się na pomoc sprawdzonych fachowców, z pewnością uzyskamy pożądany efekt.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij