Nowoczesne balustrady

Tak naprawdę schody powinny posiadać balustradę, która pozwoliłaby w pełni wyróżnić je na tle całego domu. Zamiast decydować się na tradycyjny materiał, warto postawić poprzeczkę wyżej i zdecydować się na balustradę wykonaną w całości ze szkła. Pomimo wielu naszych obaw, balustrady tego typu są wytrzymałe, na równi z każdym innym materiałem. Wiele jednak zależy od montażu, który powinien być wykonany przez odpowiednich specjalistów. Tylko przy odpowiednim przygotowaniu, taka balustrada będzie całkowicie bezpieczna podczas użytkowania. Oprócz samego szkła należy zastosować specjalne mocowania, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie poprawić jakość całego rozwiązania.

Dzisiaj taka współczesna balustrada ze szkła, jest bardzo nowatorskim projektem wpisującym się w ramy prawdziwej architektonicznej sztuki. Szkło w tego typu rozwiązaniach nie spełnia funkcji konstrukcyjnej, lecz całość materiału należy traktować jako wypełniacz pola, znajdującego się pomiędzy słupkami. W bardziej nowatorskich konstrukcjach nie stosuje się już pola dzielonego przez słupki i taki balustrady w całości składające się ze szkła, stają się automatycznie materiałem znoszącym obciążenia. W ten sposób balustrada jest naprawdę solidna, co sprawdza się w praktycznym wykorzystaniu.

Jak zając się montażem szkła

Jeśli tworzymy balustrady w całości wykonane ze szkła, należy stosować łączniki zaciskowe lub rotule, tylko te dodatkowo się wierci, przez co pozostają otwory w szkle. Oczywiście rotule można również umieścić liniowo, wtedy całość trzyma się zaraz przy krawędzi, ale sposób ten bardzo rzadko jest praktykowany. Innym sposobem na montaż, jest odpowiednie klejenie szkła. Warto zauważyć, że klejone szkło, tak naprawdę nie traci swoich właściwości technicznych.

Dzięki temu balustrada nadal utrzymuje swoje funkcje konstrukcyjne, co jest bardzo ważne w wielu przypadkach. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie wspomniane wyżej prace należy do zadań, gdzie liczy się najmniejsza precyzja. Jeden błąd w konstrukcji jest w stanie zaważyć, na stabilności całej balustrady. Musimy mieć to na uwadze, zwłaszcza jeśli chcemy zachować maksimum potrzebnego bezpieczeństwa.

Montaż musi być precyzyjny

Odpowiedni sposób montażu poszczególnych elementów, ma kolosalne znaczenie i powinniśmy na tę kwestię zwrócić więcej uwagi. Szkło na pewno idealnie prezentuje się na tarasach, gdzie możemy podziwiać piękni widoki. Słońce odbijające się w tafli takiego szkła daje nam całkowicie do zrozumienia, że dzisiaj warto decydować się na takie rozwiązania.

Niektóre balustrady szklane nie posiadają dodatkowych barierek zabezpieczających, wiele zależy od projektu ich wykonania. Co ciekawe przy tworzeniu tak funkcjonalnych rzeczy, możemy zastosować wiele różnych rodzajów szkła, a mimo to nie przełoży się to na wytrzymałość całej konstrukcji. W takich projektach największe znaczenie ma wytrzymałość, a dopiero później rozważa się poszczególne walory estetyczne.

Różne rodzaje szkła do wyboru

Do tworzenia takich funkcjonalnych balustrad można bez problemu wykorzystać szkło kolorowe, które bardzo mocno się wyróżnia w przeciwieństwie do swojego naturalnego białego odpowiednika. Niezależnie od naszego wyboru, taką balustradę możemy umieścić w biurze, czy też każdym innym pomieszczeniu gospodarczym.

Nowoczesny wygląd, wysoka wytrzymałość techniczna materiału oraz pewność użycia, sprawiają, że tego typu balustrady są idealnym wyborem do każdego domu bez wyjątku, to po prostu uniwersalny wybór, który nie posiada wielu istotnych wad, w przeciwieństwie do innych materiałów.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij