Budujesz dom w systemie gospodarczym O czym powinieneś pamiętać Jak powinieneś pozbyć się odpadów

Budujesz dom w systemie gospodarczym? O czym powinieneś pamiętać? Jak powinieneś pozbyć się odpadów?

Budowa domu systemem gospodarczym jest popularnym rozwiązaniem wśród tych osób, które wśród znajomych i rodziny mają budowlańców. Nie trzeba wtedy korzystać ze znacznie droższej ekipy budowlanej, choć oczywiście trzeba załatwić wykwalifikowanego kierownika budowy. Prace ziemne można rozpocząć dwa tygodnie po uzyskaniu pozwolenia na budowę. O czym należy pamiętać i jak poradzić sobie z odpadami? 

Po pierwsze: planowana wycinka drzew i budowa fundamentów     

Pierwszą rzeczą jaką należy zająć się przed pracami ziemnymi jest usunięcie wszelkich uniemożliwiających je przeszkód. Oczywiście owe przeszkody na działce w postaci drzew trzeba wyciąć. Jednak potrzeba na to zgody. Bez niej można zapłacić wysoką karę. Do prac ziemnych potrzebny jest ciężki sprzęt. Fundamentowanie jest kluczowym etapem budowy. Po nim pozostaje sporo ziemi, którą należy zagospodarować albo wywieźć. Jeśli nikt w okolicy nie chce jej wykorzystać przy własnej budowie, pozostaje wynajęcie ekipy, która zajmie się wywozem, a nawet załadunkiem niewykorzystanych materiałów budowlanych. 

Po drugie: wywóz pozostałego po budowie gruzu 

Może być i tak, że działkę pod budowę kupisz ze znajdującą się na niej zrujnowaną nieruchomością, którą trzeba wyburzyć. Przez to powstaje wiele gruzu do wywiezienia. Rozdrobnione materiały budowlane mogą być przewiezione do punktu selektywnej zbiórki odpadów na samochodach wywrotkach. W ten sam sposób należy postępować z pozostałością materiału budowlanego, jeśli nie ma się go już zamiaru wykorzystać, choć w przypadku cegieł najlepiej sprzedać je lub oddać komuś, kto podobnie jak ty zdecydował się na budowę własnym sumptem. 

Każdy etap prac jest tutaj odbierany przez inspektora nadzoru budowlanego i wszystkie etapy muszą być zapisane w dzienniku budowy. Jeśli ma się dostęp do rodzinnych fachowców, to niewątpliwie na takiej budowie można zaoszczędzić. Oczywiście zamiast wielokrotnie wywozić odpady w trakcie prac, najlepiej wynająć duży kontener, który będzie opróżniany sukcesywnie, np. raz w miesiącu.       

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij