Armatura łazienkowa – nowoczesna i ergonomiczna

Armatura łazienkowa – nowoczesna i ergonomiczna

Urządzanie łazienki może być nie lada wyzwaniem. W tym, zazwyczaj, niewielkim pomieszczeniu trzeba funkcjonalnie ustawić meble i sprzęty, a do tego dobrać wzór płytek, który będzie pasował do całości. Dobrze jest mieć świadomość, że odpowiednio dobrana armatura łazienkowa ma duży wpływ na jakość codziennej toalety.

Aranżacja łazienki wielu z nas spędza sen z powiek, bo zwyczajnie nie wiemy jak się za to zabrać. Spędzamy w niej sporo czasu, więc warto dobrze rozplanować wszystkie elementy. O ile kupienie mebli, decyzja o wzorze i kolorze płytek nie sprawia problemu, o tyle kupienie armatury łazienkowej to już inna bajka. Dlatego dobrze jest zainwestować w armaturę, która z jednej strony przyspieszy zabiegi pielęgnacyjne, a z drugiej sprawi, że staną się one relaksującą czynnością. Na rynku dostępnych jest wiele modeli baterii łazienkowych różnych producentów, różnią się funkcjami, jakością wykonania i ceną.

Armatura łazienkowa – co wziąć pod uwagę?

Każdy remont łazienki wpływa na funkcjonowanie domu, oprócz tego zwykle jest długotrwały i kosztowny. Raczej szybko nie zdecydujemy się na kolejny taki zabieg. Z tego względu powinniśmy postawić na wysoką jakość armatury i ergonomię użytkowania. Jednak nie mniej ważny jest jej wygląd.

Żeby osiągnąć zadowalający efekt należy wziąć pod uwagę trzy aspekty. Najlepiej jest zacząć od wytypowania producenta – optymalnym rozwiązaniem będzie wybranie armatury znanej marki, która stawia zarówno na jakość, funkcjonalność, jak i estetykę. Potem trzeba zastanowić się na jakich funkcjach nam zależy. Na koniec skupiamy się na wyglądzie, który powinien być spójny z całą aranżacją – w tym miejscu designerska bateria stanie się ciekawym dopełnieniem całości.

Ergonomia w łazience – jak ją osiągnąć?

Temat ergonomii w łazience wart jest rozwinięcia. Trzeba pamiętać o tym, że bateria, niezależnie od jej typu, musi być odpowiednio dobrana do wymiaru umywalki. Za wysoko umieszczona spowoduje, że w czasie mycia rąk woda będzie z niej wychlapywać, a my będziemy wyglądać jak byśmy wzięli prysznic w ubraniu. Natomiast za nisko zamontowana armatura sprawi, że korzystanie z niej będzie zwyczajnie niewygodne. W sklepach znajdziemy też baterie umywalkowe, które umożliwiają regulację wysokości, można zwiększyć ją o 10 cm (jak na przykład bateria Kludi MX). Ciekawym rozwiązaniem jest bateria Kludi z perlatorem s-pointer – regulacja kąta wypływu strumienia wody pozwala dostosować go do naszych preferencji. Idealnie w domu sprawdzą się też rozwiązania znane z miejsc użyteczności publicznej, a mianowicie baterie elektroniczne z optycznym czujnikiem ruchu, umożliwiające bezdotykowe uruchomienie strumienia wody. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się jak odkręcić kran, żeby go nie ubrudzić.

Ekologia, czyli rozwiązania dla wymagających

Kludi oferuje armaturę łazienkową optymalną dla osób, które mają na względzie ochronę środowiska. Strumień wody w takiej baterii jest bogato nasycany powietrzem, w ten sposób zużycie wody zostaje zmniejszone. Z kolei w baterii jednouchwytowej z funkcją EcoPlus, wystarczy ustawić uchwyt w pozycji środkowej, a ciepła woda z zimną nie będą się mieszały, wpływa to na ograniczenie zużycia energii. Na uwagę zasługuje również bateria z termostatem. Wystarczy wybrać odpowiadającą nam temperaturę wody – będzie taka sama przez cały czas kąpieli. Termostaty są wyposażone w ogranicznik wypływu gorącej wody, zapobiega to przypadkowemu oparzeniu się – jest to szczególnie ważne w domach, w których mieszkają małe dzieci.

Więcej informacji na https://www.kludi.com/pl/produkty/lazienka/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij