Dekoracja pokoju dziecinnego

Aranżacja pokoju dla dziecka jest poważnym wyzwaniem szczególnie dla rodzica. Nie jest to zadanie proste, ponieważ między rodzicem a dzieckiem jest duża różnica pokoleniowa. Co może podobać się nam w przyszłości, nie spodoba się dziecku i odwrotnie. W przypadku aranżacji pokoju dla dziecka, każda ze stron ma inną wizję takiego pokoju i bardzo często oba poglądy się wzajemnie gryzą ze sobą.

Pokój powinien być przede wszystkim dopasowany z myślą o dziecku, a żeby tak się stało, to należy posłuchać samego dziecka. Jeśli maluch jest jeszcze mały i nie jest w stanie wyrazić własnego zdania, to w takich sytuacjach kierujemy się konkretnym stylem, który będzie można zmienić, gdy tylko dziecko podrośnie. Jeśli mówimy o dziecku, które jest w stanie samo decydować, warto posłuchać tego, co ma do powiedzenia, ponieważ wtedy o wiele lepiej przygotujemy wnętrze całego pokoju i to bez żadnych dodatkowych kłopotów.

Zdrowe podejście do aranżacji

Wnętrze powinno być nacechowane indywidualizmem oraz konkretnymi cechami charakteru, jakie ma nasze dziecko. Kierowanie się jego radami pozwala na odtworzenie tego, czego oczekiwała od nas pociecha. Musimy zapomnieć w tym momencie o własnych przemyśleniach i ambicjach bo okaże się, że mamy zupełnie inne zdanie, jak ma wyglądać taki pokój. Dziecko w aranżacji wnętrza potrzebuje swojej własnej tożsamości, dlatego też pozwólmy naszemu milusińskiego powiesić plakaty na ścianach oraz inne ozdoby związane z pewną kulturą młodzieżową, jaka dzisiaj panuje.

Oczywiście w tym wszystkim nie należy zapominać o normach funkcjonalnych. W aranżacji nie może zabraknąć praktycznych mebli, takich jak biurko, ponieważ w ten sposób dziecko będzie miało swoje miejsce do odrabiania lekcji. Pokój musi być wyważony, aby był widoczny podział na część edukacyjną i rozrywkową. Takie zaznaczenie stref jest bardzo ważne, ponieważ w ostateczności to ważne miejsce dla dziecka i to właśnie tam nasz podopieczny, spędzi większość swojego życia.

Kreatywność i oryginalność to podstawa

W aranżacji pokoju nie powinniśmy stawiać na banały, tylko wykazać się kreatywnością. Bardzo fajnym pomysłem jest zastosowanie fototapety 3D, ponieważ pozwala to zwiększyć immersję całego pokoju. Jest to ciekawy krok aranżacyjny, ale dziecko bardzo często docenia właśnie tego typu dekorację. W taki sposób pokój nie staje się nudny i rutynowy, ponieważ nikt rozważny nie umieści w pokoju dziecka obrazu znanego malarza, ponieważ dziecka to nie zainteresuje, no chyba, że maluch przejawia podobne zainteresowania.

Pomysłów jest naprawdę wiele, tak samo jak sposobów na ich realizację, dlatego powinniśmy skupić się na oddaniu inicjatywy dziecku. To właśnie ono powie nam, jak ma wyglądać jego pokój, a my powinniśmy tylko delikatnie zaznaczyć swoją sugestię. Oczywiście nie trzeba też przesadzać z liczbą mebli w tego typu pomieszczeniach, można sobie pozwolić na więcej wolnej przestrzeni.

Pokój uniwersalny

Dziecko musi mieć więcej miejsca do zabawy, dlatego jego pokój powinien być na tyle duży, aby pozwolić mu na wykonywanie codziennych obowiązków, a także na zabawę.

Urządzanie pokoju dla dziecka to priorytet dla rodzica, ponieważ w taki prosty sposób można nawiązać kontakt z dzieckiem, a także kierunkować jego zainteresowania w określoną stronę. Jedyne czego nie możemy robić, to narzucać stylu, to dziecko samo zdecyduje, w jakiej aranżacji czuje się najlepiej. Tak więc odpuśćmy zwyczajne rozwiązania i dajmy się ponieść fantazji, przecież pokój dziecka musi być oryginalny i nowoczesny, ponieważ dzięki temu dziecko rozwija się lepiej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij