Arbiton – co warto wiedziec?
W skład naszej oferty wchodzą różne rodzaje paneli winylowych, podkłady pod winylowe oraz drewniane podłogi. Posiadamy również spory wybór profili podłogowych oraz listew w różnorodnych odcieniach. Zajmujemy się także produkcją poliuretanu, ekstruzją PCV, wytryskiem polistyrenu i przetwórstwem aluminium. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym w naszym systemie każdy produkt jaki wykonujemy ma gwarancję wysokiej jakości oraz dokładności.
Arbiton – co warto wiedzieć?
W skład naszej oferty wchodzą różne rodzaje paneli winylowych, podkłady pod winylowe oraz drewniane podłogi. Posiadamy również spory wybór profili podłogowych oraz listew w różnorodnych odcieniach. Zajmujemy się także produkcją poliuretanu, ekstruzją PCV, wytryskiem polistyrenu i przetwórstwem aluminium. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym w naszym systemie każdy produkt jaki wykonujemy ma gwarancję wysokiej jakości oraz dokładności.
Nasze produkty
Panele winylowe
Jeśli zależy Ci, aby podłoga w twoim domu była trwała, odporna na zniszczenia, a przy tym ładnie wyglądająca, swoją uwagę powinieneś skierować na panele winylowe. Dzięki wodoodporności, oprócz salonów czy korytarzy idealnie nadadzą się także do łazienek. Są także o wiele przyjemniejsze w dotyku
(sprawdzi się przy chodzeniu ,,na boso”) i bardziej elastyczne od tradycyjnych podłóg, dzięki czemu nasi sąsiedzi w bloku nie będą się skarżyć, że ktoś hałasuje i im przeszkadza. Kolejnym plusem jest łatwy montaż paneli, zwany systemem pływającym, z którym w zupełności poradzisz sobie sam, nawet nie używając kleju, jednak tutaj bardzo ważną rolę odegra podkład (polecamy: Multiprotec LVT lub Secura LVT Click Smart N)
Na naszej stronie znajdziesz takie rodzaje paneli jak:
– amaron herringbone, (592mm x 148mm)
– amaron wood design, (1511mm x 229mm)
-amaron XXL stone design, (914mm x 457mm)
– liberal, (1220mm x 229mm)
– aroq woood design, (914mm x 152mm)
– aroq stone design. (610mm x 305mm)
W nawiasach podane są dostępne rozmiary. Każdy rodzaj posiada jeszcze kilka wersji kolorystycznych.
Podkłady pod panele
Panele mogą mieć wiele zalet i właściwości na którym nam zależy, jednak w większej mierze to właśnie od podkładu zależy czy dane cechy będą widoczne i zostaną w pełni wykorzystane. Dzięki dobrze dobranemu, nasza podłoga będzie równa, ,,cicha” i odporna na zniszczenia. W sklepie mamy podział podkładów w zależności od wymagań klienta takich jak: pod jaki rodzaj podłoża i układania będzie stosowany, czy posiadamy ogrzewanie podłogowe, jakie natężenia ruchu będzie panowało w pokoju oraz jaki podkład dobrze sprawdzi się pod podłogę w miejscu nieogrzewanym. (garaż, piwnica)
Dawniej (teraz coraz mniej) używana była pianka PE, jednak jak się później okazało właściwie nie nadaje się ona do położenia pod podłogę. Dlatego jeśli rozważałeś jej użycie, stanowczo odradzamy. Chcąc mieć dobrą cenę i zachowując przy tym jakość dobrze sprawdzą się podkłady XPS. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest podkład poliuretanowy (zwany także mineralnym), bardzo dobrze przewodzi ciepło i wygłusza dźwięki. Mimo, że nie jest to najtańsze rozwiązanie, zdecydowanie opłaci się.
Jak w prosty sposób wybrać podkład?
Zaufaj swoim zmysłom!
– waga; zwykły, piankowy podkład jest dużo lżejszy niż poliuretanowy,
– zapach; podkład z gumy wydziela charakterystyczny zapach, p. poliuretanowy jest bezwonny,
– rozwijania; podkład, który bez problemu i z łatwością możemy rozwinąć, to ten który powinniśmy wybrać.
Jeśli nadal nie masz pewności, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać odpowiedni podkład do podłóg w twoim domu.
Profile
Panele i podłoże wybrane, czas na detale, które sprawią, że nasza podłoga stanie się idealnie dopasowanym zestawieniem. Profile mogą wydawać się mało istotne, jednak jak to się mówi ,,diabeł tkwi w szczegółach”, w tym wypadku jednak to nie diabeł, a efekt końcowy będzie tkwił w detalach, dlatego warto zwrócić uwagę na wybór profili. W zależności od potrzeb wyróżniamy kilka typów profili podłogowych:
– dylatacyjne: stosowane przy dużych powierzchniach, częściej przy złączeniach dwóch różnych rodzajach podłóg, gdzie zachodzi potrzeba pozostawienia szczeliny dylatacyjnej,
– wyrównujące; wykorzystywane, kiedy występuje różnica poziomów między podłogami,
– schodowe; czyli po prostu montowane na schodach,
– zakończeniowe; sprawdzą się głównie przy drzwiach balkonowych, czy wejściowych, gdzie powstaje szczelina, której nie obejmują listwy podłogowe.
W naszym sklepie znajdziesz dwa różne katalogi profili. Pierwszy z nich, Color System składa się z czterech kształtów, które mogą być wykorzystywane jako listwy dylatacyjne, wyrównujące, a także zakończeniowe, w aż 30 wersjach kolorystycznych. Dodatkowo wyposażyliśmy je w samoprzylepną, wodoodporną taśmę, co z pewnością ułatwi Ci montaż. Drugi katalog Pro System oferuje 7 kształtów listew o odmiennym przeznaczeniu, sprawdzą się one jako profile łączące, dylatacyjne oraz wyrównujące, jeśli chodzi o stronę wizualną, postawiono tutaj na minimalizm, pasujący do każdego wnętrza (srebro, aluminium, inox). Dla mniej wymagających posiadamy także profile uniwersalne i schodowe.
Listwy
Już na samym końcu, do wyboru pozostają nam tylko listwy przypodłogowe, które zdecydowanie pomogą osiągnąć wymarzony efekt. Wybierając jakie listwy zamontujemy warto kierować się (oprócz oczywiście jakości) kolorem; możemy je dobrać pod odcień podłogi lub mebli, dzięki czemu wszystko będzie tworzyło jedną całość. W nasze ofercie proponujemy zakup listew z różnych materiałów takich jak np. PCV, które zaskakują prostotą montażu i są bardzo wytrzymałe, dla osób przykładających dużo uwagi do wyglądu dobrze nadadzą się listwy z MDF, gwarantujące głębie koloru. Jeśli ktoś chce połączyć obydwie te cechy, mamy dla niego listwy hybrydowe, które na pewno spełnią jego oczekiwania.
Oprócz funkcji estetycznej niepozorne listwy chronią ścianę (przed odkurzaczem, mopem), maskują kable, a także nie pozwalają aby w szczelinach zbierał się kurz.