Szklane zabudowy balkonów – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Szklana zabudowa balkonu to prosty sposób na zwiększenie powierzchni mieszkania. Pozwala stworzyć prywatną, odizolowaną przestrzeń, którą można zagospodarować według swojego uznania. Jakie zalety mają szklane zabudowy balkonów? Jakie możliwości aranżacyjne otwierają się przed domownikami?

Szklane zabudowy balkonów chronią przed niekorzystnymi czynnikami

Szklane zabudowy chronią balkon i znajdujące się na nim przedmioty przed działaniem czynników atmosferycznych. Stanowią także barierę dla hałasu i zanieczyszczeń, które przeszkadzają nam w komfortowym wypoczynku.

Zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i zwierząt domowych

Zabudowy balkonów wykonane ze szkła zwiększają bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych żyjących w mieszkaniu. Stanowią dodatkową ochronę przed wypadnięciem i znacząco ograniczają ryzyko upadku z wysokości. Szklane zabudowy balkonów prezentują się zdecydowanie lepiej niż ochronne siatki i nie zasłaniają widoku z okna.

Możliwość stworzenia zimowej oranżerii

Na zabudowanym balkonie możemy stworzyć warunki, które będą sprzyjać uprawie roślin przez cały rok. Przestrzeń osłonięta od wiatru, deszczu i mrozu, gdzie panuje optymalna temperatura, będzie odpowiednia nawet dla egzotycznych gatunków. W stworzonej na balkonie zimowej oranżerii można spędzać czas niezależnie od pogody, ciesząc się kojącą zielenią i bliskością natury, a zarazem odgradzając się od zgiełku ulicy, sąsiadów i kaprysów jesienno-zimowej aury.

Szklane zabudowy balkonów zapewnią dodatkową przestrzeń do przechowywania

Odpowiednio zabudowany balkon może być też miejscem do przechowywania rzeczy. Sprawdzi się jako dodatkowy schowek na rowery czy narzędzia. Szklane zabudowy pozwalają przechowywać na balkonie nawet wartościowy sprzęt, chroniąc go przed szkodliwym wpływem pogody i utrudniając włamanie do mieszkania.

Zabudowane balkony są łatwe w utrzymaniu w czystości

Do wnętrza zabudowanego balkonu nie przedostają się śnieg, deszcz, kurz ani opadające liście. Jego przestrzeń łatwiej utrzymać w czystości. Ponadto szklane zabudowy balkonów można bez trudu umyć. Wystarczą do tego miękkie ściereczki i środek do mycia szyb.

Szkło to bezpieczny i trwały materiał

Hartowane szkło jest odporne na uszkodzenia i zarysowania. Wytrzymuje nawet mocne uderzenia. Nie stanowi też zagrożenia przy pęknięciu, dlatego że się nie rozpryskuje i zostaje na miejscu.

Szklana zabudowa balkonu firmy Prolinea | źródło: prolinea.eu

Szklane zabudowy balkonów są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą powiększyć przestrzeń swojego mieszkania i móc przebywać na balkonie niezależnie od pory roku. Systemy zabudowy zwiększają komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Są bezproblemowe w czyszczeniu i wytrzymałe, dlatego warto zabezpieczyć nimi swój balkon.

Zapoznaj się z ofertą marki Prolinea

Aby szklane zabudowy balkonów mogły nam z powodzeniem służyć przez wiele nadchodzących lat, warto postawić na produkty pochodzące od sprawdzonych firm. Oferta marki Prolinea wyróżnia się wysoką jakością, potwierdzoną przez niezbędne certyfikaty, takie jak atest Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie. Postaw na niezawodność i zapoznaj się z aktualną ofertą firmy Prolinea.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij