Ruchome ściany w mieszkaniu - funkcjonalność i design

Ruchome ściany w mieszkaniu – funkcjonalność i design

Duże, otwarte przestrzenie nowoczesnych mieszkań i domów dają mnóstwo możliwości indywidualnego kreowania wnętrz i dopasowywania ich do naszych potrzeb. Szukając rozwiązań pozwalających na swobodne zarządzanie miejscem, warto przeanalizować zalety innowacyjnych ścianek mobilnych.

Innowacyjne systemy ścian przesuwnych to bowiem najwygodniejszy, najszybszy i całkowicie odwracalny sposób na nadawanie pomieszczeniom nowych kształtów, pozwalający równocześnie na zachowanie ich eleganckiego charakteru oraz tworzenie wnętrz zapewniających pełną prywatność i bezpieczeństwo. Jak to działa? Jakie są zalety ścian mobilnych i gdzie można je zastosować?

Ściany przesuwne – budowa i zasada działania

Ściany przesuwne, nazywane również ścianami mobilnymi lub mobilnymi ściankami działowymi to systemy składające się z paneli ściennych (wykonywanych z różnych materiałów i dowolnie wykończonych) oraz profili i prowadnic podstropowych. Szyny jezdne montowane bezpośrednio na suficie gwarantują maksymalną dyskrecję systemu (po złożeniu ścianek jest on niemal niewidoczny) oraz łatwą obsługę (ściany składają się i rozkładają bardzo lekko, bez konieczności użycia siły). Panele ścienne mogą stykać się pod różnymi kontami (najczęściej od 90° do 135°), a w skład całego systemu mogą dodatkowo wchodzić drzwi (jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe).

Zalety ścianek mobilnych

Podstawowa zaletą ścianek mobilnych jest elastyczność systemu oraz możliwość ekspresowego i bezproblemowego podzielenia dowolnej przestrzeni – efektywnie i elegancko, z zachowaniem pełnej funkcjonalności danego miejsca. Najwyższej jakości ścianki mobilne od producenta składają się z elementów, które można dowolnie spersonalizować, dobierając m.in. materiał, jego kolor i fakturę oraz sposób wykończenia. Ścianki mobilne są trwałe i wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i bezawaryjne. W zależności od wybranych parametrów – ścianki działowe mogą zapewniać pełną dyskrecję i swobodę, oferując dźwiękoszczelność i redukcję hałasu na poziomie od Rw 40 db do Rw 58 db.

Kiedy się sprawdza ściana przesuwna?

Ścianki przesuwne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie dysponujemy dużym lub bardzo dużym pomieszczeniem, które chcemy funkcjonalnie podzielić, ale nie trwale, tylko w sposób umożliwiający ekspresową zmianę układu wnętrza. Jeśli dodatkowo zależy nam na rozwiązaniu efektownym i zapewniającym prywatność we wszystkich miejscach po podziale – mobilne ścianki są najlepszym rozwiązaniem!

Mobilne ścianki działowe sprawdzają się m.in. w mieszkaniach zaaranżowanych w przestronnych wnętrzach byłych fabryk, magazynów czy hal produkcyjnych. Można je również zastosować do podzielenia dużego garażu (np. w celu wyodrębnienia przestrzeni na warsztat lub magazynek) lub dowolnego, dużego wnętrza, którego część chcemy przeznaczyć np. na sypialnię lub garderobę. Ściany przesuwne do mieszkania mogą także posłużyć do podziału jednego pokoju zajmowanego przez rodzeństwo.

Ściany przesuwne prosto od producenta

Gdzie szukać ścianek mobilnych? Najlepiej u producentów specjalizujących się w dostarczaniu tego typu rozwiązań, oferujących swoje usługi zarówno klientom biznesowym, jak i osobom prywatnym. Jednym z nich jest firma Abopart Polska, która wykonuje najwyższej jakości ścianki mobilne, w szerokiej plecie kolorów i wzorów, dzięki czemu ich dopasowanie do stylu wnętrz jest całkowicie bezproblemowe.

Ścianki przesuwne abopart® to ścianki, które mogą być dowolnie spersonalizowane, czyli skonfigurowane w taki sposób, by optymalnie wpisywać się w potrzeby i oczekiwania klientów i/lub warunki oraz przeznaczenie danego pomieszczenia lub pomieszczeń. Ścianka działowa przesuwna od Abopart może m.in. skutecznie redukować hałas (w różnych zakresach) i pochłaniać dźwięk, być wodoodporna i ognioodporna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij