Poradnik: Jak skutecznie czyścić zlew granitowy?

Kuchnia jest miejscem, które coraz częściej łączone jest razem z salonem. Nie jest to z pewnością pomieszczenie, tak jak lata temu – ukryte, często ciemne, przeznaczone tylko do przygotowywania posiłków. Od współczesnej kuchni oczekujemy znacznie więcej. Ma być to pomieszczenie estetyczne i funkcjonalne. Z tego względu każdy element wyposażenia powinien być dobrany starannie. W dzisiejszym wpisie podpowiemy czym czyścić granitowy zlew, by wyglądał dobrze i jak najdłużej spełniał swoją rolę.

Skuteczne i szybki czyszczenie zlewów granitowych

Zlewozmywaki granitowe są coraz częściej wybierane przez Polaków. Nie ma się czemu dziwić, bo właśnie te elementy kuchennego wyposażenia cechuje wyjątkowa estetyka. Są eleganckie trwałe i jak się okazuje można je także szybko i skutecznie wyczyścić. Powierzchnia zlewów granitowych jest gładka, dzięki czemu zanieczyszczenia nie osadzają się na niej łatwo, a bakterie nie rozwijają. Jest to więc produkt, który sprawdzi się w praktycznie każdej kuchni.

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czym czyścić zlew granitowy? Tak naprawdę metod jest co najmniej kilka. Jednak warto pamiętać o tym, że właśnie ze względu na jego gładką powierzchnię zlewów granitowych nie powinno szorować się drucianymi szczotkami czy mleczkami zawierającymi ścierające drobinki. Pomimo trwałości i odporności materiału, z jakiego wykonane są zlewozmywaki, można uszkodzić ich powierzchnię, co sprawia, że czyszczenie jej później nie będzie już takie proste.

Na rynku dostępne są specjalne środki, które to przeznaczone są do czyszczenia i pielęgnacji zlewów granitowych, ale równie dobrze i skutecznie dadzą sobie z tym radę preparaty przygotowane samodzielnie!

Samodzielnie przygotowane środki do czyszczenia zlewów granitowych – czy są skuteczne?

Przed opisem środków do czyszczenia zlewów granitowych, warto wspomnieć, że do tej czynności powinno używać się miękkich szmatek, gąbek. Tylko wtedy zlew długo pozostanie niezmienny.

Jedną z powszechniejszych metod jest ta z użyciem octu. Na powierzchni zlewozmywaka, nawet po wcześniejszym umyciu wodą mogą powstawać osady po twardej wodzie. By zlew wyglądał znów jak nowy wystarczy nasączyć octem papierowe ręczniki i ułożyć je na powierzchni zlewu. Ręczniki należy pozostawić na ok 15-20 minut. Po tym czasie należy je zdjąć, przetrzeć zlew miękką, namoczoną wodą gąbką i wysuszyć.

Kolejną metodą jest ta z wykorzystaniem płynu do mycia naczyń. Na zwilżona gąbkę należy nanieść płyn, wyczyścić zlew a następnie opłukać go, także z piany i wytrzeć do sucha. Metoda ta może być stosowana codziennie, a nawet i po każdorazowym użytkowaniu zlewu. W przypadku dużego zabrudzenia zastosować można proszek do prania lub tabletkę do zmywarki. Metoda ta sprawdzi się, gdy przez dłuższy czas zlew nie był czyszczony, a osady pochodzą od wina, soku z buraków, kawy czy herbaty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij