Pergola – wypoczynek na świeżym powietrzu niezależnie od pogody

Pergola – wypoczynek na świeżym powietrzu niezależnie od pogody

Pergola pełni nie tylko funkcje praktyczne, umożliwiając korzystanie z tarasu czy ogrodu w czasie zmiennych czy niesprzyjających warunków pogodowych. To także sposób na odświeżenie wizerunku posesji.

Pergole ogrodowe w nowoczesnym wydaniu są estetyczne i wytrzymałe. Pozwalają na atrakcyjną aranżację przestrzeni tarasu czy ogrodu. Dzięki nim nie tylko zostaną one wizualnie odświeżone, ale także będą przestrzeniami, z których korzystanie nie będzie uzależnione od warunków pogodowych. Pergola wykonana z nowoczesnych materiałów i  dzięki nowoczesnej konstrukcji znakomicie ochroni przed deszczem, wiatrem czy zbyt mocnym słońcem. Nie bez kozery cieszą się więc one już od dłuższego czasu dużą popularnością. Tym bardziej, że ich wybór pozwala na dostosowanie tych tak zwanych elementów małej architektury do indywidualnych potrzeb i warunków. Z tego też powodu warto przyjrzeć się ich szerokiej ofercie i bardziej szczegółowo zgłębić temat.

Pergola ogrodowa – szybki sposób na altanę

Wybór pergoli zależy od tego, czy chcemy, aby pełniła ona funkcję altany w ogrodzie, czy też ma to być pergola stanowiąca zadaszenie tarasu. Pergola ogrodowa to przeważnie pergola wolnostojąca https://dopasujrolety.pl/pergole-i-refleksole/29-pergola-solid.html . Ma ona cztery słupy i dach. Często jest wybierana przez osoby, które marzą o oranżerii czy altanie, ale nie chcą tracić czasu na pozwolenia budowy takich elementów architektury. Pergolę ogrodową można postawić we własnym ogrodzie bez żadnych zezwoleń. Taka pergola to zadaszone miejsce, które w środku możemy dowolnie zaaranżować, umieszczając w nim meble i rośliny (na zewnątrz można, dostawiając kratkę ogrodową z drewna, pokusić się na przykład o pnące bluszcze). Będzie więc ona klimatycznym elementem ogrodu umożliwiającym spędzanie czasu na delektowaniu się urokami przyrody w pełnym komforcie.

Pergola tarasowa – zadaszony taras na zawołanie

Pergola tarasowa z kolej to zazwyczaj pergola przyścienna. Jest ona jedną stroną przymocowana do elewacji budynku. Również składa się z dachu i czterech słupów. Jest stosowana nie tylko w prywatnych domach, ale także w restauracjach czy hotelach. Jeśli więc naszemu domostwu brakuje zadaszonego tarasu, taka pergola znakomicie spełni się w tej funkcji https://dopasujrolety.pl/pergole-i-refleksole/30-pergola-sb400.html. To subtelne i estetyczne powiększenie domowej przestrzeni i wiele przyjemności, jeśli chodzi o spędzanie czasu. Minimalistyczna konstrukcja tego typu pergoli pozwoli też na dodanie nowoczesnego sznytu bryle budynku. I to bez konieczności rozpoczynania prac budowlanych.  

Aluminiowe pergole ogrodowe – wytrzymałość i prosty montaż

Łatwy sposób montażu, którym charakteryzują się pergola ogrodowa, jak i pergola tarasowa, to ich duża wartość dodatnia. Dzięki solidnej konstrukcji wykonanej z wysokiej jakości aluminium, pergole są bardzo trwałe. Nie tylko mają odporność na różne urazy mechaniczne czy korozję. Solidna konstrukcja i wytrzymały materiał sprawiają, że pergola ogrodowa (tarasowa) nie ugnie się nawet pod bardzo silnym wiatrem. Jest więc też bezpiecznym miejscem wypoczynku. Na uwagę zasługują również tkaniny użyte do zadaszenia pergoli. Są one nieprzemakalne i odporne na działanie promieni UV. Dość zróżnicowana ich kolorystyka pozwoli na dokonanie najbardziej odpowiadającego nam wyboru https://dopasujrolety.pl/pergole-i-refleksole/31-pergola-sb500.html. Co istotne, istnieje możliwość zamontowania w pergoli światła. Oświetlenie LED uprzyjemni spędzanie w altanie czy na pergolowym tarasie czasu nawet po zmroku. 

Pergola ogrodowa i taka tarasowa to nowoczesne rozwiązania, które warto zastosować na swojej posesji. Dzięki czemu zyskamy nie tylko my, ale i estetyka naszego otoczenia.

 

undefined

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij